Turcja: Aresztowano 62 osoby powiązane z giełdą Thodex | Wiadomości | CrypS.

Turcja: Aresztowano 62 osoby powiązane z giełdą Thodex

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
thodex

Wczoraj informowaliśmy o podejrzeniach dotyczących exit scamu na giełdzie Thodex. Krótko po rozpoczęciu dochodzenia przeciwko tureckiej giełdzie, lokalna policja zatrzymała 62 osoby.

Według najnowszych raportów, założyciel i dyrektor generalny giełdy zobowiązał się do zwrotu pieniędzy użytkownikom i powrotu do Turcji, aby stanąć przed wymiarem sprawiedliwości.

62 osoby aresztowane

Wczoraj informowaliśmy, że trzecia co do wielkości giełda kryptowalut w Turcji wstrzymała działalność. Krótko po tym, założyciel i dyrektor generalny firmy ponoć uciekł z kraju. Według niektórych szacunków miał zabrać ze sobą 2 mld USD należących do klientów.

Lokalne władze wszczęły śledztwo, które doprowadziło do aresztowań. Państwowa agencja Anadolu podała, że policja zatrzymała 62 osoby w ośmiu miastach, w tym w Stambule. Prokuratura wydała jednak nakazy aresztowania łącznie 78 podejrzanych w tej sprawie. Oznacza to, że 16 osób wciąż pozostaje na wolności.

Ponadto, policja zajęła nieznaną ilość materiałów cyfrowych i dokumentów. Krajowy regulator przestępstw finansowych zablokował również wszystkie konta bankowe powiązane z giełdą.

Czy założyciel wróci do kraju?

Jak wspomnieliśmy już wcześnije, Faruk Fatih Ozer, dyrektor generalny i założyciel Thodex, uciekł z kraju z 2 miliardami dolarów. Prawnik, który złożył skargę przeciwko Ozerowi, Abdullah Usame Ceran, oskarżył go o “poważne oszustwo”.

Jednak wg Bloomerga, Ozer wydał oświadczenie, w którym poinformował o zmianie swoich planów. Założyciel giełdy oświadczył w nim, że zwróci pieniądze wszystkim klientom.

Ponadto obiecał, że wróci do Turcji, aby stanąć przed sądem. Mimo to nie określił dokładnej daty, kiedy planuje zrobić jedno i drugie.

Te niepokojące wiadomości dla tureckich inwestorów kryptowalutowych pojawiają się w obliczu prób ograniczenia przez kraj zaangażowania kryptowalut w nielegalną działalność. Na początku tego miesiąca rząd ogłosił, że począwszy od 30 kwietnia, stosowanie aktywów cyfrowych jako narzędzi płatniczych stanie się nielegalne.

thodexreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.