Trudność wydobycia Bitcoina osiąga nowe ATH | Wiadomości | CrypS.

Trudność wydobycia Bitcoina osiąga nowe ATH

Maciej Żerelik
Firma energetyczna YPF przechodzi na wydobycie kryptowalut

Kolejne przeliczenie spowodowało wzrost trudności wydobycia Bitcoina o 3,45%. Tym samym wskaźnik ten osiągnął rekordowy poziom – 32,05 T.


Średni hash rate sieci pomiędzy ostatnimi korektami wskaźnika wyniósł 229,4 EH/s. Według Glassnode, 12 września zagregowana moc przetwarzania blockchaina Bitcoina osiągnęła szczyt na poziomie 232,4 EH/s,

hash rate btc glassnode

Poprzedni rekordowy poziom hash rate zanotowano 11 czerwca, natomiast rekordową trudność miesiąc wcześniej – 11 maja. Było to w przeddzień krachu na rynku kryptowalut wywołanego upadkiem Terry.

Trudność zbliżyła się do poziomu z maja dopiero pod koniec sierpnia, kiedy to na fali odzyskiwania hash rate wzrost wyniósł 9,26%.

W ostatnim miesiącu lata łączne przychody górników bitcoinów wzrosły o 12% do 684,3 mln USD, po spadkach w czerwcu (spadek o 26%) i lipcu (spadek o kolejne 9%).

Foundry USA największą pulą miningową

Jeśli chodzi o pule miningowe, Foundry USA utrzymuje prowadzenie pod względem hash rate sieci – 28,61%. Za nim w rankingu plasują się AntPool (16,44%) i F2Pool (14,41%). Z uwagi na problemy z płynnością, Poolin od początku września stracił znaczną część mocy obliczeniowej.

Jeszcze w kwietniu analitycy Arcane Research zauważyli, że spadający kurs BTC i rosnący hash rate będą wywierać presję na rentowność wydobycia.

Firma energetyczna YPF przechodzi na wydobycie kryptowalut



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.