Trudność wydobycia Bitcoina wzrosła o 9% | Wiadomości | CrypS.

Trudność wydobycia Bitcoina wzrosła o 9%

Redakcja
Firma energetyczna YPF przechodzi na wydobycie kryptowalut

W wyniku kolejnego przeliczenia trudność kopania BTC wzrosła o 9,26%, do 30,97 T. W około dwutygodniowym okresie pomiędzy ostatnimi korektami wskaźnika, średni hash rate sieci wynosił 221 EH/s.


Jak podaje Glassnode, na dzień 30 sierpnia moc obliczeniowa sieci (wygładzona siedmiodniową średnią kroczącą) osiągnęła 222,3 EH/s. Liczba ta stopniowo wraca do szczytowej wartości z 11 czerwca (231 EH/s).

trudność kopania

Foundry USA nadal utrzymuje prowadzenie wśród mining pooli pod względem udziału w hash rate z 23,25%. Za nim w rankingu plasują się F2Pool (16,42%) oraz AntPool (13,43%), powiązany z Bitmainem.

Dzienny dochód górników od połowy czerwca oscyluje wokół 20 mln dolarów. Łącznie w pierwszym miesiącu lata wyniósł 668 mln dolarów, co oznacza spadek o 26% w stosunku do maja. W lipcu przychody spadły o kolejne 9% do 609,7 mln USD.

W czerwcu duzi publiczni górnicy sprzedali łącznie około 14 600 BTC, co stanowi 23% ich całkowitych rezerw. Trend ten utrzymał się w lipcu – firmy upłynniły 5767,9 BTC.

Dla przypomnienia, trudność wydobycia osiągnęła szczyt 11 maja (31,25T), w przeddzień krachu na rynku kryptowalut wywołanego upadkiem Terry.

Firma energetyczna YPF przechodzi na wydobycie kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.