Inwestorzy przechodzą powoli z akcji na kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

Inwestorzy przechodzą powoli z akcji na kryptowaluty

Konrad Juszczyk
Inwestycja w kryptowaluty - czy to skuteczna i bezpieczna ochrona kapitału przed inflacją?

Liczba respondentów, którzy powiedzieli, że chętniej zainwestują swoje pieniądze w kryptowaluty niż w tradycyjne akcje, wzrosła o 140% w ciągu zaledwie pięciu miesięcy.

Wzrost zainteresowania kryptowalutami wśród inwestorów

Ostatnie badanie przeprowadzone przez CivicScience wykazało, że coraz większa liczba inwestorów sprzedaje swoje akcje, aby kupić więcej kryptowalut. Pytania badawcze zostały wysłane do osób w wieku powyżej 18 lat w Stanach Zjednoczonych w 2021 roku. Zgodnie z wynikami – spośród 3700 ankietowanych, ilość osób, która stwierdziła, że ​​chętniej zainwestuje swoje pieniądze w kryptowaluty niż w tradycyjne akcje firm, wzrosła o 140% w ciągu zaledwie pięciu miesięcy. W czerwcu było to zaledwie 10%, jednak w listopadzie ta liczba wzrosła do 24%.

ankieta na temat kryptowalut

Respondenci którzy powiedzieli, że śledzą rynek finansowy i gospodarkę dobrze lub bardzo dobrze, byli bardziej skłonni do wymiany swoich tradycyjnych aktywów na kryptowaluty. Spośród 1285 respondentów, którzy powiedzieli, że śledzą rynek, 40% stwierdziło, że oni sami lub ktoś, kogo znają, sprzedali swoje tradycyjne akcje, aby kupić aktywa cyfrowe. Około 44% z respondentów, którzy sprzedali akcje dla kryptowalut, powiedziało, że sprzedali mniej niż 10% swoich portfeli. Wyniki te podkreślają wciąż dosyć spory brak zaufania w stosunku do kryptowalut, jednak to zmiania się z miesiąca na miesiąc i na statek aktywów cyfrowych przychodzi coraz więcej zainteresowanych.

ankieta na temat kryptowalut
Inwestycja w kryptowaluty - czy to skuteczna i bezpieczna ochrona kapitału przed inflacją?
reklama
reklama