DOGE i ETH w dziesiątce najczęściej wyszukiwanych haseł w Google | Wiadomości | CrypS.

DOGE i ETH w dziesiątce najczęściej wyszukiwanych haseł w Google

Mariusz Przepiórka
google kryptowaluty

Dwie z najpopularniejszych kryptowalut ether (ETH) i dogecoin (DOGE) znalazły się na liście najczęściej wyszukiwanych haseł w Google w 2021 roku. Firma Google opublikowała swą tradycyjną coroczną listę najczęściej wyszukiwanych fraz w podziale na kilka kategorii, takich jak wyszukiwanie, wiadomości, gry, filmy i inne.

Według przygotowanego przez Google Trends „Year in Search 2021”, dogecoin był czwartym najpopularniejszym hasłem wyszukiwania wiadomości w Google w 2021 roku, zarówno globalnie, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wiadomości związane z zapytaniem „ethereum price” (cena ethereum) znalazły się na 10 miejscu.

Kryptowaluty są wymienione wśród najczęściej wyszukiwanych wiadomości w towarzystwie tematów takich jak Afganistan, akcje AMC, szczepionka COVID-19, akcje GME i inne. W 2020 roku na liście nie znalazła się ani jedna kryptowaluta. Warto przy tym zauważyć, że bitcoin (BTC), najbardziej wartościowa kryptowaluta na rynku, nie jest wymieniona w żadnej kategorii „Year in Search 2021” ani na świecie, ani w Stanach Zjednoczonych.

DOGE wśród największych kryptowalut

Wprowadzony na rynek w 2013 roku Dogecoin stał się jedną z najpopularniejszych i zyskownych kryptowalut w 2021 roku, wchodząc na początku tego roku na listę 10 największych kryptowalut według kapitalizacji rynkowej. Cena DOGE gwałtownie wzrosła w tym roku, w dużej mierze dzięki poparciu ze strony prezesa Tesli Elona Muska, który zaczął aktywnie promować DOGE na Twitterze w 2020 roku.

W ciągu ostatnich 365 dni cena DOGE wzrosła aż o 5100%, według danych CoinGecko. Ether w tym czasie zyskał 632%. Dla porównania, bitcoin w ciągu ostatniego roku zyskał około 160%.

google kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.