Gemini nawiązuje współpracę z największym kolumbijskim bankiem | Wiadomości | CrypS.

Gemini nawiązuje współpracę z największym kolumbijskim bankiem

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut gemini

Nowojorska giełda kryptowalutowa Gemini ogłosiła, że rozszerzy swoją działalność na Amerykę Łacińską. W tym celu giełda nawiązała współpracę z największym kolumbijskim bankiem Bancolombia. Umowa wejdzie w życie 14 grudnia i pozwoli klientom Bancolombia na obrót 4 aktywami kryptowalutowymi: BTC, ETH, LTC i BCH.

Ograniczona liczba użytkowników będzie mogła kupować kryptowaluty bezpośrednio ze swoich kont bankowych Bancolombia za pośrednictwem giełdy Gemini. Giełda zapewni infrastrukturę kryptowalutową do wymiany i przechowywania aktywów. Niewiadomą pozostaje na razie fakt, czy użytkownicy będą mogli wypłacać posiadane kryptowaluty bezpośrednio ze swoich kont.

Pilotażowy projekt z 9 giełdami

W komunikacie o nawiązaniu współpracy spółka Gemini stwierdziła, że „jest to ważny krok w kierunku strategicznego rozszerzenia obecności Gemini w Ameryce Łacińskiej”. Spółka podkreśliła również swe przekonanie, że kryptowaluty mogą odegrać ważną rolę w rozwoju Ameryki Łacińskiej, ponieważ zainteresowanie technologią blockchain i innowacyjnymi technologiami rośnie w całym regionie.

Partnerstwo będzie realizowane w ramach rocznego programu pilotażowego prowadzonego przez kolumbijskiego regulatora finansowego Superintendencia Financiera de Colombia (SFC). Regulacyjna piaskownica „la Arenera” została zatwierdzona przez Ministerstwo Finansów i Kredytów Publicznych we wrześniu 2020 roku. W styczniu SFC ogłosiło, że wybrało 9 z czternastu giełd kryptowalutowych, które zgłosiły się do projektu, w tym Gemini, Binance i meksykańską giełdę Bitso.

Rośnie popularność kryptowalut w Ameryce Łacińskiej

Od września, kiedy to Salwador przyjął BTC jako prawny środek płatniczy, Ameryka Łacińska podejmuje coraz poważniejsze działania w kierunku przyjęcia kryptowalut. W październiku dyrektor generalny wielowalutowej platformy inwestycyjnej Uphold JP Thieriot powiedział, że Ameryka Łacińska zamierza jak najbardziej skorzystać z kryptowalut.

Gemini działa obecnie w ponad 60 krajach, w tym w Argentynie, Brazylii, Chile, Salwadorze, Panamie, Peru i Urugwaju. Bancolombia działa w Kolumbii, Panamie, Gwatemali i Salwadorze. Według wewnętrznego raportu z zeszłego roku, ma 17,8 mln użytkowników.

giełda kryptowalut gemini
reklama
reklama