Giełda BitMart otrzymuje pomoc po straceniu 200 milionów dolarów | Wiadomości | CrypS.

Giełda BitMart otrzymuje pomoc po straceniu 200 milionów dolarów

Konrad Juszczyk
bitmart hack

Giełda kryptograficzna BitMart straciła około 196 milionów dolarów w wyniku sobotniego naruszenia bezpieczeństwa. Jest jednak nadzieja dla giełdy, ponieważ giełda Huobi i zespół stojący za projektem Shiba Inu (SHIB) ogłosiły wsparcie platformie.

Huobi i Shiba Inu wspierają BitMart

W ciągu weekendu BitMart doznał naruszenia bezpieczeństwa na dużą skalę. Można to uznać za jeden z najbardziej niszczycielskich ataków do tej pory, w którym hakerom udało się wyprowadzić kryptowaluty o wartości aż 196 milionów dolarów. Napastnicy złamali klucz prywatny, który otworzył dwa gorące portfele. Według Peckshield atakującym udało się ukraść różne tokeny o wartości 100 milionów dolarów na blockchainie Ethereum (ETH) i 96 milionów dolarów na Binance Smart Chain (BSC).

Hakerzy użyli następnie agregatora zdecentralizowanej giełdy 1-inch, aby zamienić skradzione tokeny na ETH, a następnie wysłali środki do miksera Tornado Cash, aby utrudnić ich śledzenie. Giełda wznowi wpłaty i wypłaty już 7 grudnia, a szczegóły zajścia zostaną oficjalnie ogłoszone „wkrótce”.

BitMart wykorzysta własne fundusze, aby pokryć incydent i zrekompensować poszkodowanym użytkownikom. Rozmawiamy również z wieloma zespołami projektowymi, aby potwierdzić najbardziej rozsądne rozwiązania, takie jak zamiana tokenów. Żadne aktywa użytkownika nie ucierpią. – napisał Xia.

Zgodnie z ostatnimi ogłoszeniami giełda Huobi obiecała wspomóc BitMart w rozwiązaniu tego problemu i z taką samą inicjatywą wyszedł projekt Shiba Inu, który również chce dołożyć cegiełkę w pomocy zaatakowanej giełdzie.

bitmart hack
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.