Visa uruchamia usługi konsultacyjne w zakresie kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Visa uruchamia usługi konsultacyjne w zakresie kryptowalut

Redakcja
Według badań Visa - 25% mieszkańców Ameryki Łacińskiej chce płacić kryptowalutami

Wygląda na to, że Visa chce wejść jeszcze głębiej w świat cyfrowych aktywów. Firma ujawniła bowiem nowe ramię konsultingowe ds. kryptowalut.

Gigant usług finansowych ma nadzieję, że nowa inicjatywa ułatwi masową adopcję Bitcoina i innych kryptowalut. Co więcej pomoże w ten sposób swoim klientom poruszać się po pułapkach szybko rozwijającego się sektora. Carl Rutstein, globalny szef Visa Consulting and Analytics powiedział w oświadczeniu:

W ciągu ostatniego roku zaobserwowaliśmy istotną zmianę w sposobie myślenia naszych klientów, od chęci zbadania i eksperymentowania z kryptowalutami, do faktycznego budowania strategii i mapy drogowej produktu.

Według firmy, zrozumienie ekosystemu jest „istotnym pierwszym krokiem” dla instytucji finansowych pragnących przyciągnąć lub utrzymać klientów dzięki ofercie kryptowalut, sprzedawców detalicznych chcących zagłębić się w niewymienne tokeny (NFT) lub banków badających CBDC.

W tym miejscu pojawia się Visa Crypto Advisory Practice. Tak nazwano nowy oddział, który jest gotowy zaoferować wiedzę specjalistyczną w dziedzinach związanych z kryptowalutami, ocenić możliwości i opracować konkretne strategie.

Visa stwierdziła ponadto, że jej krypto-centryczne doradztwo pomoże w pilotowaniu nowych projektów, takich jak programy nagród kryptowalutowych i portfele konsumenckie zintegrowane z CBDC.

Koncern kart kredytowych ogłosił również wyniki nowego globalnego badania, które wykazało, że około jedna trzecia z ponad 6000 respondentów już posiada lub wykorzystuje kryptowaluty – albo jako narzędzie inwestycyjne, albo jako środek wymiany.

W skali globalnej prawie 40% posiadaczy kryptowalut stwierdziło, że chętnie zmieniłoby swój obecny bank na taki, który oferuje produkty związane z kryptowalutami w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Terry Angelos, SVP i globalny szef działu fintech w Visa powiedział:

Kryptowaluty reprezentują zmianę technologiczną w zakresie przepływu pieniędzy i własności cyfrowej. Ponieważ konsumenci zmieniają swoje podejście do inwestowania, miejsca, w których trzymają pieniądze, oraz swoje poglądy na przyszłość pieniądza, każda instytucja finansowa będzie potrzebowała strategii kryptowalutowej.

Według badań Visa - 25% mieszkańców Ameryki Łacińskiej chce płacić kryptowalutamireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.