Eric Schmidt, były CEO Google, jest teraz doradcą Chainlink Labs | Wiadomości | CrypS.

Eric Schmidt, były CEO Google, jest teraz doradcą Chainlink Labs

Zerelik Maciej
eric schmidt chainlink

Eric Schmidt, były CEO Google, jest teraz doradcą strategicznym Chainlink Labs. Opisał on platformę wyroczni jako „sekretny składnik do odblokowania mocy platform smart kontraktów”.

Projekt kryptowalutowy stojący za zdecentralizowaną wyrocznią Chainlink ogłosił tę zmianę we wtorek. W komunikacie prasowym Chainlink Labs stwierdziło, że Schmidt pomoże zespołowi „zbudować świat napędzany przez prawdę”.

Chainlink to projekt wyroczni, który dostarcza dane ze świata rzeczywistego dla smart kontraktów. Od momentu uruchomienia w 2017 roku stał się kluczową częścią ekosystemu DeFi, zasilając wiele wiodących projektów zbudowanych na Ethereum i innych blockchainach. Jego niezależni operatorzy węzłów obejmują takie podmioty jak T-Systems firmy Deutsche Telekom, Swisscom, Associated Press, a sieć zabezpiecza obecnie cyfrowe aktywa o wartości ponad 80 miliardów dolarów.

Współzałożyciel Chainlink, Sergey Nazarov, powiedział, że doświadczenie Schmidta u steru jednej z najbardziej udanych firm big tech sprawi, że będzie on silnym dodatkiem do zespołu projektu.

Sieci blockchain i wyroczni Chainlink znajdują się w kluczowym punkcie zwrotnym pod względem wzrostu i adopcji. Doświadczenie i spostrzeżenia Erica w zakresie budowania globalnych platform oprogramowania dla innowacji nowej generacji będą nieocenione, gdy będziemy pomagać deweloperom i instytucjom wprowadzać nową erę ekonomicznej sprawiedliwości i przejrzystości.

Schmidt dodał, że technologia blockchain ma „ogromny potencjał”. Jednak jej niezależność od świata zewnętrznego była również „jej największym wyzwaniem”.

Chainlink jest tajnym składnikiem do odblokowania potencjału platform smart kontraktów i zrewolucjonizowania biznesu i społeczeństwa. Jestem podekscytowany, że mogę pomóc zespołowi Chainlink Labs w budowaniu świata napędzanego przez prawdę.

Schmidt pełnił funkcję dyrektora generalnego Google od 2001 do 2011 roku, nadzorując rozwój firmy od startupu z Doliny Krzemowej do jednej z najważniejszych firm na świecie. Pod jego kierownictwem Google weszło na giełdę z wyceną 23 miliardów dolarów i wprowadziło na rynek wszechobecne produkty, takie jak Gmail i Chrome.

eric schmidt chainlink
reklama
reklama