Szwajcaria jeszcze przyjaźniejsza dla blockchaina | Wiadomości | CrypS.

Szwajcaria jeszcze przyjaźniejsza dla blockchaina

Michał Misiura
PostFinanse zaoferuje kryptowaluty

Szwajcarski rząd federalny przedstawił parlamentowi plan usunięcia przeszkód prawnych stojących na drodze rozwoju technologii blockchain

Na zmianach skorzystają przedstawiciele różnych gałęzi wykorzystujących technologię DLT, m.in rynek kryptowalut. Szwajcarski parlament ma przyjrzeć się proponowanym poprawkom na początku 2020 roku. Federalny departament finansów twierdzi, że zmiany „mają zwiększyć pewność prawną, usunąć bariery dla aplikacji opartych na technologii rozproszonej księgi rachunkowej (DLT) i zmniejszyć ryzyko nadużyć”. Ustawa ma stanowić ogólne ramy prawne dla blockchainowej branży dzięki wprowadzeniu zmian w 9 aktach federalnych.

Szwajcaria uważana za jedną z najprzyjaźniejszych jurysdykcji dla technologi blockchain, postanowiła pójść jeszcze dalej. Według raportu Rady Związkowej z 2018 roku, obowiązujące prawo finansowe było dla niej wystarczające. Zmiany wprowadzono jednak w podejściu do kryptowalut oraz tokenów. Ponadto utworzono nową licencję Fintech ze złagodzonymi wymogami dla firm z młodej branży. Według dzisiejszego stanowiska szwajcarskiego rządu, przepisy można usprawnić jeszcze bardziej.

PostFinanse zaoferuje kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.