Solana planuje usprawnić swój blockchain

Solana planuje usprawnić swój blockchain

Mariusz Przepiórka
solana

Po ostatniej aktualizacji przeprowadzonej 25 lutego sieć Solana doświadczyła zauważalnego spowolnienia w produkcji bloków. Solana błyskawicznie zareagowała na zakłócenia transakcji i walidatorzy wrócili do poprzedniej wersji oprogramowania, aby podnieść poziom wydajności.


28 lutego Anatoly Yakovenko, założyciel i dyrektor generalny Solana Labs, wydał kolejne oświadczenie, w którym stwierdził, że ekosystem planuje usprawnić ostatnie aktualizacje sieci. Głównym punktem planu jest stabilność i dalsze prace związane z transformacją sieci.

W oświadczeniu przedstawiono również sześciostopniowy plan dla inżynierów, który usprawni działanie sieci. Wskazano również, że utworzono zespół składający się w jednej trzeciej z inżynierów Solany. Zespół ten został powołany w celu wbudowania dodatkowych elementów i oprzyrządowania w kod walidatora oraz namierzenia ataków w protokołach bazowych.

Solana opracowała również sposoby koncentracji na tworzeniu stabilności całej sieci. Obejmuje to drugiego klienta walidatora zbudowanego przez zespół Jump Crypto i deweloperów Mango DAO budujących nowe oprzyrządowanie i wdrażających lokalne opłaty rynkowe.

6 punktów do wykonania przez deweloperów SOL
6 punktów do wykonania przez deweloperów SOL

Mieszane reakcje społeczności na propozycje Solany

Yakovenko wspomniał również w oświadczeniu, że nadal prowadzone jest dochodzenie dotyczące przyczyn spowolnienia sieci, a społeczność zostanie poinformowana o efektach, gdy firma będzie mogła udostępnić odpowiednie informacje. 28 lutego wyjaśniono natomiast, że głosowanie on-chain nie było przyczyną spowolnienia.

Społeczność Solany zareagowała na problemy sieci dość ostro, a niektórzy użytkownicy nazwali system „zabójcą transakcji”. Z kolei reakcja na plan usprawnień przedstawiony przez Yakovenkę była mieszana. Niektórzy uznali propozycje działań za „doskonałe wiadomości”, natomiast inni kwestionowali uczciwość Solany.

Kolejne ważne informacje Solana ma przedstawić 2 marca. Wówczas można spodziewać się danych dotyczących stanu ekosystemu Solany. Na 27 marca zaplanowano migrację protokołu komunikacyjnego Helium Network do blockchaina Solana.

solana



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.