Solana otworzyła preorder na smartfon Saga w 33 krajach | Wiadomości | CrypS.

Solana otworzyła preorder na smartfon Saga w 33 krajach

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
solana

Solana Labs rozpoczęła przyjmowanie zamówień przedpremierowych na zorientowany na Web3 smartfon Saga od użytkowników w 33 krajach – w tym w Polsce


Aby dostać się na listę oczekujących, wymagany jest depozyt w wysokości 100 dolarów, który podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji. Ostateczna cena smartfona z Androidem to 1000 dolarów.

Dostawy są obiecane na początku 2023 roku. Pierwsza fala obejmuje USA, Kanadę, UE, Wielką Brytanię, Szwajcarię, Australię i Nową Zelandię. Zespół obiecał, że w przyszłości przyjrzy się innym krajom.

Użytkownicy z listy oczekujących będą mogli otrzymać NFT Saga Pass oraz swego rodzaju bilet, który pozwoli im wpłynąć na rozwój platformy Solana Mobile Stack.

Urządzenie będzie wspierać sklep z aplikacjami Google Play na równi z konkurencyjnym Solana dApp Store.

Czym jest smartfon Saga?

Saga została po raz pierwszy zaprezentowana w czerwcu 2022 roku. Urządzenie jest niestandardową wersją smartfona OSOM z wbudowanymi funkcjami portfela kryptowalutowego.

Dostarczany jest z preinstalowanym zestawem narzędzi Solana Mobile Stack, który umożliwia tworzenie zdecentralizowanych aplikacji na telefony komórkowe. Saga pozwoli Ci przechowywać NFT, podpisywać transakcje i płacić przez Solana Pay.

Urządzenie wyposażono w 6,67-calowy wyświetlacz OLED, 12 GB pamięci RAM i 512 GB przestrzeni dyskowej. Smartfon oparty jest na chipsecie Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1.

Tajwańska firma HTC wprowadziła na rynek w czerwcu 2022 roku smartfon Desire 22 Pro ze wsparciem dla metaverse i NFT.

solana



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.