Decentralized application (DApp) | Słownik | CrypS.

Decentralized application (DApp)

Decentralized application (DApp) / Aplikacje zdecentralizowane – to zdecentralizowany program na blockchainie działający za pośrednictwem sieci P2P, zapewniający usługi dla użytkowników korzystających z ich funkcjonalności.

Czym dokładnie jest DApp?

DApp to zdecentralizowany program działający w sieci P2P zbudowany na blockchainie, w odróżnieniu od tradycyjnych modeli aktualnie funkcjonujących zarządzający mają wpływ dla przykładu na treści przez nas publikowane przy zmianie na decentralizację już takich uprawnień nie będą posiadali. Zdecentralizowane aplikacje oddają użytkownikom prywatność i bezpieczeństwo swoich danych, bo wtedy nie zależy już od twórców danego programu czy nie zostaną one skradzione/utracone, lecz od użytkowników.

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.