Solana ogłasza nowy Crypto Smartphone - Saga | Wiadomości | CrypS.

Solana ogłasza nowy Crypto Smartphone – Saga

Redaktor: Albert Czajkowski
saga solana phone

Dyrektor generalny Solana Labs Anatolij Jakowienko ogłosił w Nowym Jorku premierę zestawu do tworzenia oprogramowania dla programów Web3 o nazwie „Solana Mobile Stack (SMS)”. Poinformował również o dacie wprowadzenia nowego telefonu kryptowalutowego Saga.

Według Jakowienki, nowy smartfon Solany będzie kosztował około 1000 USD i będzie można go kupić na początku przyszłego roku. Specyfikacja flagowego modelu sprawi, że dorówna on wielkim markom w branży. Urządzenie będzie wyposażone w procesor Snapdragon 8+ Gen 1, wyświetlacz OLED o przekątnej 6,67″, 12 GB pamięci RAM oraz 512 GB pamięci masowej.

Smartfon będzie wyposażony m.in. w zdecentralizowany sklep z aplikacjami Web3 (Dapps) oraz mobilny portfel o nazwie Solana Pay, stworzony w celu ułatwienia transakcji za pomocą kodów QR. Solana Labs przyjmuje wpłaty w wysokości 100 USD od wszystkich, którzy chcą wziąć udział w przedsprzedaży. Zainteresowani otrzymają mailem wejściówkę NFT, jednak priorytetowo traktowani będą deweloperzy Solany.

Saga by Solana
Saga by Solana
Saga by Solana - widok z bogu
Saga by Solana – widok 2

Nowy telefon może zrewolucjonizować branżę mobilną

Raj Gokal, jeden ze współzałożycieli Solany, powiedział, że dzięki tym narzędziom deweloperzy mogą teraz przenieść moc Solany na komputery w naszych kieszeniach i dodał, że nowy telefon może zrewolucjonizować branżę mobilną.

Solana może zrewolucjonizować wiele codziennych rzeczy, ale musimy otworzyć zdecentralizowanym aplikacjom dostęp do naszych urządzeń mobilnych – powiedział Gokal.

Sam Bankman-Fried, dyrektor generalny giełdy FTX i sponsor Solany, powiedział, że branża telefonów kryptowalutowych jest daleko w tyle, mimo że „wszystko staje się mobilne”, więc najlepszym rozwiązaniem, aby dotrzymać kroku w tej erze technologicznej, jest „posiadanie rzeczywistego portfela wbudowanego w telefon”.

Saga nie jest pierwszym smartfonem skoncentrowanym na kryptowalutach, ale telefon firmy Solana może stać się najbardziej udanym urządzeniem tego typu, dzięki liczbie programistów pracujących nad projektem. Oprócz telefonu Saga firmy Solana, innymi ważnymi inicjatywami były linia Exodus firmy HTC, telefon Finney firmy Sirin Labs czy KlaytnPhone firmy Samsung.

saga solana phonereklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.