SEC wydaje zgodę na ETF futures bitcoina od Arca i Teucrium | Wiadomości | CrypS.

SEC wydaje zgodę na ETF futures bitcoina od Arca i Teucrium

Michał Misiura
usa sec zatwierdza eft btc futures

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zezwoliła spółkom Arca i Teucrium na wyemitowanie funduszu ETF opartego na kontraktach terminowych na bitcoina.

SEC ogłosiła tę decyzję w środę, dodając Teucrium do grona innych emitentów funduszy ETF opartych na kontraktach terminowych na bitcoina.

Firmy walczą o fundusze oparte na BTC

Warto zauważyć, że Teucrium i NYSE Arca złożyły wniosek zgodnie z ustawą o giełdach papierów wartościowych z 1934 r., wypełniając w SEC formularz 19b-4. Zatwierdzone do tej pory  fundusze ETF innych firm, oparte na kontraktach terminowych na bitcoina, działają na podstawie ustawy o spółkach inwestycyjnych z 1940 r. (Investment Company Act of 1940), która przewiduje nieco inną ścieżkę zatwierdzania.

Dotychczas SEC odrzuciła wszystkie wnioski o wprowadzenie spotowych ETF-ów BTC powołując się na obawy dotyczące manipulacji rynkowych i braku umowy o podziale nadzoru między emitentem ETF-u a dużym rynkiem, na którym obraca się aktywami bazowymi. Nie powstrzymało to jednak różnych firm przed próbami wprowadzenia na rynek funduszu ETF opartego na bitcoinie. O zatwierdzenie takiego produktu ubiega się m.in. Grayscale. CEO spółki sugerował w ostatnim czasie, że w przypadku odmowy ze strony SEC, rozważa pozwanie regulatora.

usa sec zatwierdza eft btc futures
reklama
reklama