CEO Grayscale: jeśli SEC odrzuci nasz wniosek o ETF rozważymy pozew | Wiadomości | CrypS.

CEO Grayscale: jeśli SEC odrzuci nasz wniosek o ETF rozważymy pozew

Mariusz Przepiórka
grayscale

Prezes Grayscale Michael Sonnenshein powiedział, że firma przygotowuje się do prawnej batalii, jeśli jej wniosek o uruchomienie funduszu ETF Bitcoin Spot zostanie odrzucony przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

W wywiadzie udzielonym stacji Bloomberg Sonnenshein został zapytany, czy rozważyłby możliwość złożenia pozwu na podstawie ustawy o postępowaniu administracyjnym, gdyby wniosek o uruchomienie funduszu ETF Bitcoin Spot został odrzucony przez regulatora rynku finansowego.

– Myślę, że wszystkie opcje są na stole – odpowiedział, podkreślając znaczenie dalszego działania na rzecz inwestorów. Następna data podjęcia decyzji o zatwierdzeniu lub odrzuceniu produktu inwestycyjnego to 6 lipca 2022 roku. Poprzednio decyzja została opóźniona w lutym, a pierwotnie wniosek złożono w październiku 2021 roku.

Firma Grayscale ogłosiła w październiku 2021 roku, że zamierza przekształcić swój fundusz Bitcoin Trust w fundusz ETF rozliczany w bitcoinach. SEC odroczyła podjęcie decyzji o zatwierdzeniu tego produktu w grudniu 2021 roku, powołując się na konieczność dokładnego rozważenia proponowanych zmian, i powtórzyła tę decyzję w lutym.

Inwestorzy czekają na nowy fundusz

SEC udostępniła zmiany zaproponowane przez Grayscale do publicznego wglądu. Jak wynika z analizy przeprowadzonej w lutym, 95% respondentów opowiedziało się za wprowadzeniem zmian. Firma Grayscale zamieściła wówczas informację na stronie internetowej, aby zachęcić inwestorów do przesyłania komentarzy do SEC.

– GBTC jest dziś własnością inwestorów z wszystkich 50 stanów, a w całych Stanach Zjednoczonych ponad 800 tys. kont cierpliwie czeka na przekształcenie go w ETF – powiedział Sonnenshein. Prezes Grayscale dodał, że firma z nadzieją podchodzi do wsparcia SEC dla giełd kryptowalutowych przy rejestracji w urzędzie regulacyjnym, a także do ostatniego rozporządzenia prezydenta Bidena w sprawie kryptowalut.

grayscalereklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.