Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [8.12.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [8.12.2022]

Maciej Żerelik
sytuacja na rynku kryptowalut 8.12.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 8 grudnia.


Spis treści:


Ledger wprowadza nowy portfel kryptowalut Ledger Stax

Nowy model portfela sprzętowego Ledger posiada duży ekran i przypomina niewielkiego smartfona. Ledger Stax trafił do przedsprzedaży i dotrze do pierwszych zamawiających w marcu 2023 roku. Jego cena to 1304 złote.

Czytaj więcej: Ledger wprowadza nowy portfel kryptowalut Ledger Stax


Audytor Binance potwierdza, że giełda ma nadwyżkę bitcoinów

Spółka audytorska Mazars potwierdziła, że Binance posiada nadwyżkę bitcoinów w stosunku do zobowiązań względem klientów (101% pokrycia). Krytycy zwracają jednak uwagę, że autorzy raportu porównali salda z adresów publicznych z listą, którą otrzymali od giełdy. To nawet mniej wartościowe niż raporty Tethera lub USDC – skomentowała wykładowczyni rachunkowości finansowej na Uniwersytecie Pensylwanii Francine McKenna.

Czytaj więcej: Audytor Binance potwierdza, że giełda ma nadwyżkę bitcoinów


Kultowy odtwarzacz Winamp dodaje wsparcie dla NFT

Odtwarzacz multimedialny Winamp zintegrował wsparcie dla niewymiennych tokenów (NFT) w sieciach Ethereum i Polygon. Usługa obsługuje teraz odtwarzanie audio i wideo NFT wydanych w standardach ERC-721 i ERC-1155. Wystarczy podłączyć portfel MetaMask do Winampa za pośrednictwem przeglądarki Brave, Chrome lub Firefox.

Czytaj więcej: Kultowy odtwarzacz Winamp dodaje wsparcie dla NFT


ConsenSys zamierza przechowywać dane użytkowników MetaMask do 7 dni

Firma ConsenSys próbuje rozwiać wątpliwości i uciąć kontrowersje związane z obawami o prywatność MetaMask. Dane użytkowników portfela, którzy korzystają z domyślnego dostawcy usługi zdalnego połączenia (RPC) – Infura, będą przechowywane do 7 dni i kasowane.

ConsenSys zapewnia, że gromadzenie informacji o adresie IP i adresie portfela użytkownika jest konieczne, żeby obsługiwać żądania wysyłane z MetaMaska. Dostawca usługi zdalnego połączenia może być zaś zmieniony na dowolny inny węzeł, w tym zdecentralizowane rozwiązania.

Czytaj więcej: ConsenSys zamierza przechowywać dane użytkowników MetaMask tylko przez 7 dni


Kevin O’Leary staje w obronie Sama Bankmana-Frieda

Inwestor i gwiazda telewizyjnego show Shark Tank Kevin O’Leary powiedział w wywiadzie dla Yahoo Finance, że jego zdaniem były szef FTX Sam Bankman-Fried jest niewinny, dopóki nie zostanie udowodnione jego domniemane oszustwo. Wcześniej założyciel Galaxy Digital Mike Novogratz nazwał wypowiedzi SBFa „nonsensem”. Z kolei ex-CEO MicroStrategy Michael Saylor zarzucił mu nieetyczność. Szef Binance Changpeng Zhao nazwał Bankmana-Frieda „jednym z największych oszustów w historii”.

Czytaj więcej: Kevin O’Leary staje w obronie Sama Bankmana-Frieda


Amerykański sąd postawił zarzuty partnerowi piramidy OneCoin

Sąd w Południowym Dystrykcie Nowego Jorku wydał akt oskarżenia przeciwko Frankowi Schneiderowi, obywatelowi Luksemburga powiązanemu z piramidą OneCoin. Wniosek w tej sprawie złożył 5 grudnia prokurator Damian Williams.

Schneiderowi postawiono zarzut oszustwa bankowego i prania pieniędzy. Według władz, członkowie OneCoin oszukiwali „ludzi na całym świecie, w tym w Południowym Dystrykcie Nowego Jorku” namawiając ich do inwestowania w piramidę.

Czytaj więcej: Amerykański sąd postawił zarzuty partnerowi piramidy OneCoin


CNBC: tylko 8% Amerykanów ma dobre zdanie o kryptowalutach

Według badania CNBC opublikowanego 7 grudnia, w ostatnim czasie amerykańskie nastawienie do kryptowalut gwałtownie się pogorszyło. Tylko 8% ankietowanych Amerykanów ma dobre zdanie o wirtualnej walucie. Ponadto, w badaniu wykazano m.in., że wśród ankietowanych 18% jest pewnych przyszłości kryptowalut (spadek z 19% odnotowanych w marcu), o blisko połowę spadł odsetek osób o neutralnych poglądach do kryptowalut (do 18% z 31%) i wzrosła liczba osób hejtujących kryptowaluty.

Czytaj więcej: CNBC: tylko 8% Amerykanów ma dobre zdanie o kryptowalutach


Kazachstan przyjmuje ustawę podatkową dla górników

7 grudnia kazachski Majilis zatwierdził projekt ustawy o aktywach cyfrowych i cztery powiązane z nią rozporządzenia dotyczące regulacji wydobycia. Następnie dokumenty zostaną przesłane do zatwierdzenia przez Senat.

Działalność związana z wydobywaniem kryptowalut podlega obowiązkowej koncesji. Będą dwie kategorie akredytacji:

  • Cyfrowi górnicy, którzy posiadają odpowiednią infrastrukturę – centra danych spełniające wymogi sprzętowe, lokalizacyjne i bezpieczeństwa;
  • Cyfrowi górnicy – właściciele urządzeń wynajmujących ogniwa w centrach danych i nie ubiegający się o limit energetyczny.

Czytaj więcej: Kazachstan przyjmuje ustawę podatkową dla górników


Urzędnik EBC proponuje zakaz kryptowalut o wysokim śladzie węglowym

Fabio Panetta, członek zarządu Europejskiego Banku Centralnego (EBC), zaproponował zakaz używania kryptowalut, które mają znaczący negatywny wpływ na środowisko. Chodzi tu o bitcoina i altcoiny utrzymywane przez algorytm konsensusu Proof-of-Work. Jak miałby wyglądać taki zakaz ani jak go egzekwować – nie jest jasne. Panetta opowiedział się także za harmonizacją globalnych zasad podatkowych w odniesieniu do branży oraz stwierdził, że Aaktywa kryptograficzne stały się pokoleniową bańką”.


Vitalik Buterin: AI nie zastąpi programistów w najbliższej przyszłości

Vitalik Buterin podzielił się swoimi doświadczeniami dot. chatbota ChatGPT opracowanego przez OpenAI. Wśród różnych zastosowań, system AI może być wykorzystany do wyszukiwania konkretnego kodu, aby pomóc w pisaniu aplikacji. Według Buterina, ChatGPT popełnił kilka błędów, gdy ten poprosił go o dostarczenie konkretnych fragmentów kodu. Według Buterina, ChatGPT popełnił kilka błędów, gdy ten poprosił go o dostarczenie konkretnych fragmentów kodu. Oznacza to, że „w tej chwili AI jest daleka od zastąpienia ludzkich programistów”.


Chainlink uruchomił staking w sieci Ethereum

Zespół zdecentralizowanej sieci wyroczni Chainlink uruchomił usługę stakingu LINK w sieci głównej Ethereum. Od dziś wszyscy członkowie sieci będą mogli stakować 7000 LINKów na adres. Pula v0.1 wyniesie łącznie 25 milionów tokenów, z czego 2,5 miliona LINK jest zarezerwowane dla operatorów węzłów.

Aktywa i nagrody zostaną zablokowane do czasu wprowadzenia wersji Staking v0.2. Oczekuje się, że nastąpi to za 9-12 miesięcy. Użytkownicy będą mogli zarobić do 4,75% w skali roku przy stopie bazowej 5% ze względu na potrącenia dla operatorów węzłów jako opłaty za delegację. Ci ostatni, po zapełnieniu puli do planowanych 25 mln LINKów, będą mogli zarobić do 7% prowizji.


Sędzia nakazuje Celsiusowi zwrot 44 mln USD części wierzycieli

Zgodnie z decyzją sądu upadłościowego Celsius ma zwrócić 44 mln USD w kryptowalutach osobom, które korzystały z jego usługi powierniczej, a nie flagowego oprocentowanego programu Earn. Jak okazuje się, regulamin upadłej platformy dawał tym klientom prawo do „preferencyjnych transferów”. –> źródło: Decrypt

sytuacja na rynku kryptowalut 8.12.2022reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.