Ledger wprowadza nowy portfel kryptowalut Ledger Stax

Ledger wprowadza nowy portfel kryptowalut Ledger Stax

Mariusz Przepiórka
ledger stax nowy model portfela sprzętowego

Firma Ledger, producent sprzętowych portfeli kryptowalut, przedstawiła nowy model zaprojektowany przez byłego inżyniera Apple Tony’ego Fadella. Produkt nosi nazwę Ledger Stax i wykorzystuje technologię E Ink na małym, prostokątnym ekranie zbliżonym wyglądem do smartfona.


Urządzenie będzie działać tak, jak inne portfele firmy Ledger i umożliwi użytkownikom przechowywanie bitcoinów i innych kryptowalut w trybie offline. Z przodu urządzenia umieszczono wyświetlacz z możliwością konfiguracji, który może zawierać zdjęcia lub NFT.

Ledger Stax jest dostępny w oficjalnym sklepie w cenie 1 304 PLN, a szacowany termin dostawy to marzec 2023. Urządzenie można już kupić w przedsprzedaży. Będzie ono również dostępne w sklepach Best Buy, ponieważ gigant elektroniczny oferuje obecnie urządzenia Ledger Nano S Plus i Nano X.

Ledger korzysta na upadku FTX

Portfel Stax został opracowany z myślą o użytkownikach szukających produktów wyższej klasy niż prosty Ledger Nano S, który jest mały i ma funkcje podobne do dysku USB. Nowy produkt pojawia się również w odpowiednim czasie dla firmy, ponieważ wiele osób ponownie rozważa możliwość samodzielnego przechowywania kryptowalut po upadku giełdy FTX i utracie gigantycznych środków należących do użytkowników. Rzecznik firmy w jednym z wywiadów potwierdził nawet, że po upadku giełdy Ledger odnotował najlepsze dni pod względem sprzedaży.

W rozmowie z Fortune Crypto twórca urządzenia, Tony Fadell, wskazał swoje podejście do projektowania portfela. – Potrzebujemy narzędzia, które jest przyjazne dla użytkownika, a nie tylko zachwycające użytkownika. W ten sposób chcemy zapewnić bezpieczeństwo aktywów cyfrowych dla wszystkich, a nie tylko dla maniaków kryptowalutowych – powiedział Fadell.

W społeczności bitcoinowych maksymalistów toczy się debata dotycząca wykorzystania i promowania portfeli, które oferują kompatybilność z altcoinami, jednak wzrost liczby użytkowników praktykujących samodzielne przechowywanie aktywów cyfrowych może być uznany za korzyść edukacyjną dla całego ekosystemu kryptowalutowego. Ponadto teoretycznie atrakcyjne i dobrze zaprojektowane urządzenie może przekonać kolejne osoby do przechowywania kryptowalut we własnym zakresie.

ledger stax nowy model portfela sprzętowegoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.