Odtwarzacz multimedialny Winamp zintegrował wsparcie dla niewymiennych tokenów (NFT) w sieciach Ethereum i Polygon.
Usługa obsługuje teraz odtwarzanie audio i wideo NFT wydanych w standardach ERC-721 i ERC-1155. Wystarczy podłączyć portfel MetaMask do Winampa za pośrednictwem przeglądarki Brave, Chrome lub Firefox. CEO firmy – Alexander Sabunjan, skomentował rozwój w następujący sposób:
Nowa wersja Winampa pozwala ludziom na słuchanie dowolnego pliku za pomocą odtwarzacza, który już kochają.
Najbardziej uniwersalne narzędzie do słuchania?
Zespół odpowiedzialny za odtwarzacz multimedialny zapowiedział również aktualizacje, które „uczynią z Winampa uniwersalną i najbardziej zaawansowaną bibliotekę do słuchania”. Uruchomienie usługi planowane jest na początek 2023 roku.
Jednocześnie platforma muzyczna Web3 LGND Music nawiązała współpracę z Warner Music Group i Polygon. Strony będą promować muzykę NFT od stycznia 2023 roku.
Przypomnijmy, że Warner Music Group w lutym uzgodnił partnerstwo z producentem gier NFT – Splinterlands. W sierpniu platforma muzyczna NFT – OneOf pozyskała strategiczną inwestycję w wysokości ponad 8 milionów dolarów.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
