Kevin O'Leary staje w obronie Sama Bankmana-Frieda | Wiadomości | CrypS.

Kevin O’Leary staje w obronie Sama Bankmana-Frieda

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
kevin oleary

Inwestor i gwiazda telewizyjnego show Shark Tank Kevin O’Leary powiedział w wywiadzie dla Yahoo Finance, że jego zdaniem były szef FTX Sam Bankman-Fried jest niewinny, dopóki nie zostanie udowodnione jego domniemane oszustwo.


Współtwórca upadłej giełdy udzielił w ostatnich dniach kilku wywiadów, za które został skrytykowany przez społeczność.

Założyciel Galaxy Digital, Mike Novogratz, nazwał jego wypowiedzi “nonsensem”. Z kolei ex-CEO MicroStrategy Michael Saylor zarzucił mu nieetyczność. Szef Binance Changpeng Zhao nazwał Bankmana-Frieda “jednym z największych oszustów w historii”. O’Leary nie dokonał jednak aż tak emocjonalnej oceny. Inwestor stwierdził:

Jestem typem osoby, która wierzy: “Jesteś niewinny, dopóki nie udowodni się, że jest inaczej”. To jest moje przekonanie i chcę faktów. Więc jeśli powiesz mi, co zrobiłeś lub czego nie zrobiłeś, uwierzę ci. Dopóki nie przekonam się, że to kłamstwo.

Jego zdaniem upadła platforma musi zostać poddana audytowi, aby odzyskać przynajmniej część pieniędzy inwestorów. Zaznaczył, że dzięki technologii blockchain wszystkie transakcje giełdy są w 100% weryfikowalne i poznamy prawdę.

Jeśli ktoś złamał prawo, zostanie pociągnięty do odpowiedzialności

Dodał, że jest przekonany o odzyskaniu środków, ponieważ on również był “w takiej sytuacji”.

W listopadzie O’Leary przyznał, że sympatyzuje z Bankman-Friedem. Określił go jako genialnego tradera i wyraził chęć wsparcia go w przypadku uruchomienia nowego projektu.

kevin olearyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.