Kazachstan przyjął ustawę o podatkach dla górników krypto

Kazachstan przyjmuje ustawę podatkową dla górników

Autor: Anna Sutowicz
Kazachstan zablokował 5 nielegalnych giełd

Kazachstan zatwierdził drugie czytanie ustawy „O aktywach cyfrowych” i rozporządzenia regulujące wydobycie kryptowalut. Na kolejnym etapie dokumenty zostaną przesłane do Senatu.


Wygląda na to, że Parlament Kazachstanu posuwa się do przodu w sprawie przepisów dotyczących wydobycia Bitcoinów (BTC) i podejmuje kolejne kroki w celu uregulowania branży. 7 grudnia Mazhilis w Kazachstanie zatwierdził drugie czytanie ustawy „O aktywach cyfrowych” i cztery związane z nią rozporządzenia. Następnie dokumenty zostaną przesłane do Senatu. Po trzecim zatwierdzeniu ustawodawstwo wprowadzi nowe wymagania.

Nowe systemy licencjonowania w Kazachstanie

Regulacje wprowadzają systemy licencjonowania w oparciu o to, czy górnicy kryptowalut prowadzą własne obiekty, czy też wynajmują je od innych dostawców. Zobowiązują górników do zakupu swojej energii elektrycznej ze wspólnej sieci po cenach rynkowych za pośrednictwem dostawcy energii Korem, co jest następstwem wcześniejszych specjalnych podatków od zużycia energii elektrycznej przez górników.

Wydawanie i obrót zabezpieczonymi aktywami cyfrowymi jest dozwolone tylko na wyspecjalizowanych platformach, po wydaniu specjalnego zezwolenia i pod warunkiem dostępności zabezpieczeń. Reguluje się je analogicznie do papierów wartościowych. Planowane jest również wprowadzenie zakazu reklamy transakcji kryptowalutowych. Obecnie obrót kryptowalutami i działalność giełd kryptowalut w kraju są dozwolone wyłącznie w jurysdykcji AIFC (Astana International Financial Center), czyli Międzynarodowego Centrum Finansowego Astana w Kazachstanie.

Chiński zakaz dotyczący kryptowalut spowodował, że Kazachstan obfitujący w tanią energię elektryczną zmierzył się z napływem górników.

Kazachstan zablokował 5 nielegalnych giełdreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.