Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [8.03.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [8.03.2023]

Redakcja
kurs kryptowalut 8.03.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 8 marca 2023 roku


Spis treści:


Śląska skarbówka zlicytowała bitcoiny

Śląska Izba Administracji Skarbowej zlicytowała 0,12728813 BTC za 13 000 PLN (przy szacowanej wartości 12 702 PLN). W aukcji brało udział 14 osób. Zwycięzca odbierze swój klucz prywatny w siedzibie Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Czytaj więcej: Śląska skarbówka zlicytowała bitcoiny [nagranie]


Cardano pracuje nad nowym językiem programowania NFT

Charles Hoskinson twierdzi, że NFT są obecnie najważniejszą częścią ekosystemu. Dlatego też programiści blockchaina pracują nad wdrożeniem języka Marlowe. Jest to rozwiązanie, które sprawia, że tworzenie tokenów NFT jest wygodniejsze i łatwe do nauczenia.

Zespół pracuje również nad rozwiązaniem protokołu tożsamości Atala PRISM. Jego celem jest powiązanie z konkretnym atrybutem osobistym – skanem twarzy lub odciskiem palca. Taki NFT zastąpiłby zwykły dowód osobisty.

Czytaj więcej: Cardano pracuje nad nowym językiem programowania NFT


Forkast Labs stworzył “krypto odpowiednik” S&P 500 dla NFT

Firma analityczna Forkast Labs zaprezentowała trzy nowe indeksy. Są to krypto odpowiedniki S&P 500 i Nasdaq Composite, ale dotyczą NFT. Ich nazwy to: Forkast 500 NFT (best of collections), Forkast SOL NFT Composite oraz Forkast ETH NFT Composite.

Czytaj więcej: Forkast Labs stworzył “krypto odpowiednik” S&P 500 dla NFT


Były prawnik SEC: “Binance to parabank, który emituje własną fałszywą walutę”

Były prawnik Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) – John Reed Stark zamieścił na swoim Twitterze “exposé” dotyczące Binance. Jak twierdzi, największa giełda kryptowalut jest pewnego rodzaju “para bankiem”, który emituje fałszywą walutę. Robiąc to, świadczy usługi powiernicze i inne usługi finansowe bez nadzoru władz. Urzędnik porównał również Binance do FTX.

Czytaj więcej: Były prawnik SEC: “Binance to parabank, który emituje własną fałszywą walutę”


Władze USA przeniosły do Coinbase bitcoiny warte 1 miliard dolarów

Z portfeli kontrolowanych przez organy ścigania USA przesłano do Coinbase 49 000 bitcoinów (BTC). Posunięcie to wzbudziło wątpliwości co do strategii rządu Stanów Zjednoczonych w zakresie posiadanych kryptowalut.

Czytaj więcej: Władze USA przeniosły do Coinbase bitcoiny warte 1 miliard dolarów


Tajlandia zaoferuje ulgi podatkowe dla kryptowalutowych firm

Tajlandia zdecydowała się na zastosowanie ulg podatkowych dla firm, które wydają cyfrowe tokeny inwestycyjne. Może to kosztować rząd 35 mld bahtów, czyli około 1 mld dolarów.

Czytaj więcej: Tajlandia zaoferuje ulgi podatkowe dla kryptowalutowych firm


EOS stanie się szybszy niż BNB Chain?

Znany z poprzednich rynków byka projekt EOS podjął nową próbę powrotu i przygotowuje dużą aktualizację. Sieć uruchomi nowe rozwiązanie oparte na Ethereum Virtual Machine (EVM). Prezes EOS Network Foundation, Yves La Rose przekonuje, że “EOS EVM będzie najszybszym EVM w historii. Trzy razy szybszy niż Solana i BNB, i 25 razy szybszy niż Avalanche”.

Czytaj więcej: EOS stanie się szybszy niż BNB Chain?


Powstanie Tornado Cash 2.0 – mniej anonimowa wersja

Pod koniec lutego Amin Suleimani, współzałożyciel SpankChain i Reflex Labs, ogłosił, że pracuje nad nowym projektem – Privacy Pools. Z zapowiedzi wynikało, że może to być kolejna wersja Tornado Cash. W niedzielę, 5 marca, deweloper opublikował kod źródłowy na GitHubie. Okazuje się, że wersja ta będzie mniej anonimowa i bardziej “przyjazna regulatorom”.

Czytaj więcej: Powstanie Tornado Cash 2.0 – mniej anonimowa wersja


Tokeny NFT nie są instrumentami finansowymi – uznaje niemiecki regulator

Żadne niewymienne tokeny ( NFT ) nie są w tej chwili klasyfikowane jako papiery wartościowe i w związku z tym nie wymagają licencji ani nadzoru nad praniem pieniędzy – uznał BaFin, czyli niemiecki federalny organ nadzoru finansowego. –> źródło: BaFin


Haker Uranium Finance przenosi 3,35 mln USD po 647 dniach

Haker projektu Uranium Finance przeniósł 2250 ETH, wartych około 3,35 mln dolarów do popularnego miksera monet, TornadoCash. Ruch środków z portfela został wykryty przez firmę zajmującą się bezpieczeństwem blockchaina, PeckShield, w dniu 7 marca.


Vitalik Buterin dumpuje shitcoiny warte 700 tys. dolarów

Współzałożyciel drugiego co do wielkości blockchaina na świecie dokonał kilku swapów altcoinów, które zostały mu przesłane jako prezenty na przestrzeni lat. Według danych Lookonchain – Vitalik Buterin zamnił ponad 700 000 dolarów w “shitcoinach” na rodzimą monetę swojego projektu – ETH. Tokeny te to: SHIKOKU (SHIK),CULT oraz MOPS.

 

kurs kryptowalut 8.03.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.