EOS stanie się szybszy niż BNB Chain? | Wiadomości | CrypS.

EOS stanie się szybszy niż BNB Chain?

Dawid Kucharczyk
eos

Jeśli jesteś w branży kryptowalutowej od dłuższego czasu, prawdopodobnie słyszałeś o EOS. Podczas hossy w latach 2017-2018 ten blockchain był postrzegany jako projekt, który może “pokonać” Ethereum i stać się największą platformą inteligentnych kontraktów.


Projekt ostatecznie ucichł. Teraz podejmuje jednak nową próbę powrotu na rynek i przygotowuje dużą aktualizację.

Sieć uruchomi nowe rozwiązanie oparte na Ethereum Virtual Machine (EVM). Na razie zostanie ono wydane w wersji beta.

EVM to warstwa oprogramowania zaprojektowana do działania na szczycie blockchaina Ethereum. Jest to środowisko, w którym wykonywane są inteligentne kontrakty i uruchamiane aplikacje DeFi.

Integracja EVM w połączeniu z szybkością sieci EOS tworzy unikalne połączenie – przekonuje prezes EOS Network Foundation, Yves La Rose:

Dzięki ponad 800 swapom na sekundę, EOS EVM będzie najszybszym EVM w historii. Trzy razy szybszym niż Solana i BNB, i 25 razy szybszym niż Avalanche.

Obecnie istnieje kilka zdecentralizowanych aplikacji działających w sieci EOS. La Rose uważa, że stwarza to ogromne możliwości dla deweloperów, którzy chcą zaistnieć w tej branży. W końcu będą oni swoistymi prekursorami. Firma przygotowuje nawet granty dla programistów, którzy wybiorą jej blockchain.

eosreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.