Tajlandia zaoferuje ulgi podatkowe dla kryptowalutowych firm

Tajlandia zaoferuje ulgi podatkowe dla kryptowalutowych firm

Anna Sutowicz
Tajlandia wprowadza zmiany podatkowe

Tajlandia zdecydowała się na zastosowanie ulg podatkowych dla firm, które wydają cyfrowe tokeny inwestycyjne. Może to kosztować rząd około 35 mld bahtów (1 mld dolarów). 


We wtorek rząd Tajlandii zgodził się odstąpić od podatku od osób prawnych i podatku od wartości dodanej dla firm emitujących tokeny cyfrowe w celach inwestycyjnych. Aby jednak skorzystać ze zwolnienia podatkowego, podmioty te będą musiały zarejestrować swoje oferty tokenów – podaje Reuters. Przyznanie takich ulg podatkowych może przyciągnąć do Tajlandii więcej firm skoncentrowanych na branży kryptowalut.

Rzecznik rządu powiedział, że przedsiębiorstwa działające w kraju zyskają możliwość dostępu do alternatywnych sposobów pozyskiwania kapitału poprzez inwestycje. Według jego szacunków, w ciągu najbliższych 2 lat w ofercie tokenów inwestycyjnych znajdzie się około 128 mld bahtów (3,71 miliarda dolarów), jednak rząd straci dochody podatkowe o wartości 35 mld bahtów.

Kryptowaluty w Tajlandii

We wrześniu ubiegłego roku regulator finansowy Tajlandii zakazał firmom kryptowalutowym oferowania usług stakingowych i pożyczkowych oraz ustanowił bardziej rygorystyczne zasady reklamowania kryptowalut, a ostatnio wydał przepisy dot. przechowywania kryptowalut. Krajowy bank centralny i inne organy regulacyjne zakazały wykorzystywania zasobów cyfrowych jako środka płatniczego, twierdząc, że może to wpłynąć na stabilność finansową i ogólną gospodarkę kraju.

Tajlandia wprowadza zmiany podatkowereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.