Cardano pracuje nad nowym językiem programowania NFT | Wiadomości | CrypS.

Cardano pracuje nad nowym językiem programowania NFT

Dawid Kucharczyk
cardano wróciło po błędzie

Charles Hoskinson rozmawiał na swoim kanale YouTube z Tamarą Haasen, CEO Input Output Global. Tematem była integracja NFT z siecią Cardano. Hoskinson twierdzi, że NFT są obecnie najważniejszą częścią ekosystemu.


W tej chwili NFT na Cardano jest najważniejszą częścią i najszybciej rosnącym aktywem. Osiem milionów tych tokenów trafiło już do sieci. Myślę, że ponad połowa projektów jest związana z NFT w taki czy inny sposób i po prostu miło jest widzieć ten poziom zrównoważenia, pasji i podniecenia.

Programiści blockchaina pracują nad wdrożeniem języka Marlowe. Jest to rozwiązanie, które sprawia, że tworzenie tokenów NFT jest wygodniejsze i łatwe do nauczenia.

Testujemy, czy rozwiązanie Marlowe można wdrożyć przy użyciu niewielkiej ilości kodu lub bez niego. Mogą więc pomóc w wydawaniu NFT lub przynajmniej zaprogramować logikę działania takich tokenów. Teraz myślimy o takich rzeczach jak wiązanie własności intelektualnej poprzez język Marlowe.

Protokół tożsamości Cardano

Zespół pracuje również nad rozwiązaniem Atala PRISM. Jest to protokół tożsamości zbudowany na blockchainie Cardano. System będzie powiązany z NFT, ponieważ każdy identyfikator będzie unikalny, (podobnie jak każdy NFT).

Programiści postawili sobie za cel powiązanie tokena z konkretnym atrybutem osobistym – skanem twarzy lub odciskiem palca – a następnie przechowywanie tych informacji na blockchainie. Taki NFT zastąpiłby zwykły dowód osobisty.

W zeszłym tygodniu Binance wprowadził Bicasso, generator NFT oparty na sieci neuronowej.

cardano wróciło po błędziereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.