Śląska skarbówka zlicytowała bitcoiny [nagranie] | Wiadomości | CrypS.

Śląska skarbówka zlicytowała bitcoiny [nagranie]

Mariusz Przepiórka
licytacja bitcoina przez skarbówkę

Śląska Izba Administracji Skarbowej zlicytowała 0,12728813 BTC. To pierwsza taka licytacja w historii śląskiej „skarbówki” i jedna z pierwszych w Polsce. Wartość licytowanych BTC oszacowano na 12 702 PLN, a cenę wywoławczą ustalono na 75% wartości, czyli na 9527,30 PLN.


Wiadomość o szykowanej licytacji bitcoina (zabezpieczonego w toku działań prowadzonych przez Prokuraturę Okręgową w Gliwicach) wywołała spore zainteresowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Ostatecznie jednak do licytacji zgłosiło się 16 osób, a dopuszczono do niej 14, ponieważ dwie osoby nie wpłaciły wymaganego wadium.

Zwycięzca licytacji kupił ułamek BTC za 13 000 PLN. W ogłoszeniu o licytacji wskazano, że klucz do portfela publicznego zostanie wydany po wpłacie całej należnej kwoty, a jego przekazanie nastąpi w siedzibie Prokuratury Okręgowej w Gliwicach przy ulicy Dubois 16 w obecności pracownika urzędu skarbowego oraz prokuratora.

Kolejna licytacja BTC

Wczorajsza licytacja nie była pierwszą tego typu w Polsce. W lutym 2022 roku Urząd Skarbowy w Białymstoku wystawił na licytację ok. 0,4 BTC. Wówczas cenę wywoławczą ustalono na 55 tys. PLN, a urząd oszacował wartość kryptowalut na ok. 73 tys. PLN. Zasady licytacji były takie same i chętni byli zobowiązani do wpłacenia wadium w wysokości 10% wartości szacunkowej BTC

Białostocką licytację przeprowadzono na początku marca 2022 roku. Wówczas postępowanie zakończyło się kwotą 83 tys. PLN, która była wyraźnie wyższa niż wartość rynkowa licytowanej kwoty 0,401 BTC. Wadium wpłaciło wówczas 25 amatorów kryptowalut, ale ostatecznie nie wszyscy wzięli udział w licytacji.

Nagranie z licytacji zrealizowane przez kanał Kryptoprawo

licytacja bitcoina przez skarbówkęreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.