Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [7.11.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [7.11.2022]

Redakcja

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 7 listopada


Spis treści:


Michael Saylor: „Bitcoin to jedyna nadzieja dla Libanu”

Według badania przeprowadzonego przez CNBC, mieszkańcy Libanu nie mają innego wyboru, jak tylko zwrócić się do kryptowalut, aby poprawić swoją sytuację finansową. Kraj ten od 2019 roku znajduje się w głębokim kryzysie finansowym. Funt libański stracił 95% wartości, a inflacja osiągnęła trzycyfrowe wartości .Minimalna płaca dla Libańczyków spadła z 450 do 17 dolarów. Dlatego mieszkańcy coraz częściej zwracają uwagę na kryptowaluty, które stały się ich głównym źródłem dochodu.

Obywatelom Libanu kibicuje były prezes MicroStrategy – Michael Saylor. Opublikował on ostatnio tweet, w którym stwierdził, że Bitcoin jest jedyną nadzieją dla pogrążonego w kryzysie bliskowschodniego kraju.

Czytaj więcej: Michael Saylor: „Bitcoin to jedyna nadzieja dla Libanu”


Vitalik Buterin przedstawia zaktualizowany roadmap Ethereum

Vitalik Buterin opublikował zaktualizowany roadmap dla Ethereum. Pojawia się w nim nowy etap – The Scourge. W jego ramach deweloperzy zamierzają „zapewnić niezawodne i uczciwe włączenie do blockchaina rzetelnie neutralnych transakcji, a także rozwiązać problemy związane z MEV”. Szef inwestycji Arcane Assets Eric Wall zauważył, że zaktualizowany roadmap nie używa terminu „sharding”.

Czytaj więcej: Vitalik Buterin przedstawia zaktualizowany roadmap Ethereum


Binance upłynni całą pozycję w tokenach FTX

CEO giełdy Binance, Changpeng „CZ” Zhao, powiedział, że jego firma upłynni całą swoją pozycję w FTX Token, rodzimym tokenie konkurencyjnej giełdy FTX. Decyzja ta została podjęta po „ostatnich rewelacjach, które wyszły na jaw.”

CZ wyjaśnił później, że likwidacja FTT była „tylko zarządzaniem ryzykiem”. Odniósł się przy tym do lekcji wyciągniętych z upadku Terra Luna Classic (LUNC) i jak to wpłynęło na graczy rynkowych.

Czytaj więcej: Binance upłynni całą pozycję w tokenach FTX


12 niezależnych podmiotów wspiera Ripple w sprawie z SEC

Firma fintechowa Ripple zbiera coraz więcej wsparcia od branży kryptowalut i finansów w trwającej bitwie z Amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Brad Garlinghouse, CEO Ripple z dumą zatweetował, że liczba firm, deweloperów, giełd, stowarzyszeń i inwestorów oficjalnie wspierających firmę osiągnęła 12. Wśród podmiotów, które wsparły Ripple jako amicus curiae znajduje się m.in. Coinbase, I-Remit, Spend The Bits i Crypto Council for Innovation.

Czytaj więcej: 12 niezależnych podmiotów wspiera Ripple w sprawie z SEC


Meta podobno planuje masowe zwolnienia. Co z jej działem metaverse?

Gigant technologiczny Meta Platforms Inc. prawdopodobnie szykuje się do masowych zwolnień pracowników w związku z rosnącymi kosztami i spadkiem kursu akcji. Planowane zwolnienia mogą dotyczyć tysięcy pracowników i byłyby pierwszą, tak szeroką redukcją zatrudnienia w 18-letniej historii firmy. Nie jest wiadomo, czy dział Reality Labs, który w III kwartale odnotował stratę w wysokości 3,7 mld USD, również “doczeka się” redukcji zatrudnienia.

Czytaj więcej: Meta podobno planuje masowe zwolnienia. Co z jej działem metaverse?


Elon Musk zwalnia zespół Twittera zajmujący się etycznym AI

Kierownictwo Twittera zwolniło zespół badaczy sztucznej inteligencji, którzy pracowali nad przejrzystością i uczciwością algorytmów sieci społecznościowej. Informację na ten temat podał serwis Wired.


SEC zainteresowała się promocją projektów HEX, Pulsechain i PulseX

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wystosowała wezwania do influencerów zaangażowanych w promocję projektów kryptowalutowych HEX, Pulsechain i PulseX. Takie informacje podał CIO Arcane Crypto – Eric Wall.


Brytyjski oddział Santandera zablokuje przelewy na giełdy kryptowalut

Brytyjski bank Santander zablokuje transakcje na giełdy kryptowalut w 2023 roku, aby “chronić konsumentów przed oszustwami”. Przedstawiciele instytucji finansowej nie podali dokładnej daty, kiedy ograniczenia wejdą w życie – donosi Reuters.

Jak informowaliśmy w zeszły piątek Santander wprowadzi także limit przelewów na giełdy kryptowalut. Wyniesie on 1000 funtów na transakcję i maksymalne 3000 funtów miesięcznie. Ograniczenia wejdą w życie 15 listopada.


Zarobki górników BTC w październiku wzrosły o 7%

Według raportu opracowanego przez ForkLog, górnicy bitcoina zarobili w październiku 589,7 mln dolarów, co oznacza wzrost o 7% w stosunku do wyników z września. Wzrostowi przychodów towarzyszył umiarkowany wzrost hashrate (+3,45%). Największym mining poolem pozostaje Foundry USA, odpowiadające za 25% mocy obliczeniowej w sieci BTC.

Wyniki górników BTC - dane: ForkLog
Wyniki górników BTC – dane: ForkLog

Euro Coin od Circle w sieci Solana

Euro Coin (EUROC), emitowany przez spółkę Circle, pojawi się w sieci Solana w 2023 roku. Stablecoin wspierany przez papiery skarbowe UE oraz gotówkę miał premierę w czerwcu i aktualnie cieszy się niewielką kapitalizacją rynkową na poziomie 80 mln dolarów. Tokeny powiązane z kursem euro mogą zyskać na popularności w przyszłym roku, po wejściu w życie unijnych regulacji, które przewidują ograniczenia w handlu dolarowymi stablecoinami w Europie.


Kryptowaluty poza top 10 zagrożeń dla stabilności finansowej USA

Według badania Banku Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku (jeden z 12 oddziałów amerykańskiego banku centralnego) stabilności finansowej USA bardziej od kryptowalut i stablecoinów, zagraża aż 11 innych czynników. Zaczynając od największych są nimi: rosyjska inwazja na Ukrainę, inflacja, ryzyko zmienności i korekty na rynkach, odpływ zagranicznych inwestycji poza USA, wyższe ceny energii.

Źródło: System Rezerwy Federalnej
Źródło: System Rezerwy Federalnejreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.