12 niezależnych podmiotów wspiera Ripple w sprawie z SEC

12 niezależnych podmiotów wspiera Ripple w sprawie z SEC

Anna Sutowicz
sprawa Ripple vs SEC

12 niezależnych podmiotów z branży kryptowalut i finansów deklaruje wsparcie prawne dla Ripple w sprawie z Amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).


Firma fintechowa Ripple zbiera coraz więcej wsparcia od branży kryptowalut i finansów w trwającej bitwie z Amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Brad Garlinghouse, CEO Ripple z dumą zatweetował, że liczba firm, deweloperów, giełd, stowarzyszeń i inwestorów oficjalnie wspierających firmę osiągnęła 12. Najnowszy amicus brief został złożony przez Cryptillian Payment Systems 3 listopada:

Dla tych z was, którzy liczą, 12 (!) złożonych briefów amici. To jest bezprecedensowe (powiedziano mi), aby to się stało na tym etapie. Każdy z nich wyjaśnia – na swój własny unikalny sposób – nieodwracalne szkody, jakie SEC wyrządzi każdemu aspektowi amerykańskiej gospodarki kryptowalutowej, jeśli dostanie swoją drogę.

Wśród firm, które wsparły Ripple jako amicus curiae jest m.in. Coinbase, I-Remit, Spend The Bits i Crypto Council for Innovation.

SEC wnosi o przedłużenie terminu

3 listopada Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zawnioskowała o przedłużenie terminów na złożenie odpowiedzi dot. wyroku skróconego. Poza tym, poprosiła sędzię Analisę Torres o nakazanie, by wszelkie dodatkowe briefy amicusów zostały złożone do 11 listopada 2022 roku.

Radca prawny Ripple Labs Stuart Alderoty wyśmiał odpowiedź SEC twierdząc, że agencja “potrzebuje więcej czasu, nie po to by słuchać czy angażować się, ale po to by ślepo buldożerować dalej”. Zgodnie z dokumentem sądowym opublikowanym przez Jamesa Filana, byłego prokuratora amerykańskiego, sędzia Torres wydłużył czas dla wszystkich stron na złożenie odpowiedzi na pytania.

Sąd zezwolił SEC na zredagowanie dokumentów

Sarah Netburn, sędzia w sprawie Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przeciwko Ripple, przychyliła się ostatnio do wniosku regulatora o zmianę 2 dokumentów związanych z wystąpieniem w 2018 roku byłego dyrektora ds. finansów korporacyjnych agencji, Williama Hinmana. Dokumenty dotyczą dyskusji pracowników SEC w kwestii spójności wystąpienia Hinmana z badaniem stanowiska regulatora w tym zakresie.

Kiedy zakończy się sprawa Ripple i SEC?

Amerykański regulator rynku papierów wartościowych podjął działania przeciwko Ripple w grudniu 2020 roku, oskarżając firmę i jej kierownictwo o prowadzenie nieuregulowanej sprzedaży papierów wartościowych swojego tokenu XRP. Według Jamesa Filana, w związku z czekaniem na odpowiedzi stron, proces Ripple vs. SEC może przeciągnąć się na przyszły rok.

sprawa Ripple vs SECreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.