Michael Saylor: "Bitcoin to jedyna nadzieja dla Libanu" | Wiadomości | CrypS.

Michael Saylor: „Bitcoin to jedyna nadzieja dla Libanu”

Redakcja
Kryptowaluty są ratunkiem dla mieszkańców Libanu

Na tle kryzysu gospodarczego obywatele Libanu, którzy stracili zaufanie do lokalnych banków, postrzegają BTC i USDT jako środek ucieczki przed inflacją. Podobnego zdania jest były już prezes MicroStrategy.


Według badania przeprowadzonego przez CNBC, mieszkańcy tego kraju nie mają innego wyboru, jak tylko zwrócić się do kryptowalut, aby poprawić swoją sytuację finansową. Liban od 2019 roku znajduje się w głębokim kryzysie finansowym. Funt libański stracił 95% wartości, a inflacja osiągnęła trzycyfrowe wartości.

Minimalna płaca dla Libańczyków spadła z 450 do 17 dolarów. Dlatego mieszkańcy coraz częściej zwracają uwagę na kryptowaluty, które stały się ich głównym źródłem dochodu.

Jeden z przepytanych Libańczyków powiedział, że 90% jego dochodów pochodzi z pracy freelancera, która jest opłacana w kryptowalucie. Według niego, Bitcoin dał nadzieję ludziom, którzy zamierzają pozostać w swoim kraju pomimo trudnych warunków ekonomicznych.

Michael Saylor okazuje wsparcie

Tego samego zdania są inni uczestnicy badania. Obywatelom Libanu kibicuje też były prezes MicroStrategy – Michael Saylor. Opublikował on ostatnio tweet, w którym stwierdził, że Bitcoin jest jedyną nadzieją dla pogrążonego w kryzysie bliskowschodniego kraju.

Saylor od dawna uważany jest za zdecydowanego zwolennika długoterminowych inwestycji w Bitcoina. Jest on przekonany, że przyjęcie pierwotnej kryptowaluty ostatecznie odbędzie się na szerszym poziomie, ponieważ regulatorzy starają się monitorować branżę, a nie jej zakazywać. W czerwcu Saylor powiedział, że kurs Bitcoina nigdy nie załamie się ponownie do zera.

Kryptowaluty są ratunkiem dla mieszkańców Libanureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.