Binance upłynni całą pozycję w tokenach FTX | Wiadomości | CrypS.

Binance upłynni całą pozycję w tokenach FTX

Redakcja
binance ftx cz sbf

CEO giełdy Binance, Changpeng “CZ” Zhao, powiedział, że jego firma upłynni całą swoją pozycję w FTX Token, rodzimym tokenie konkurencyjnej giełdy FTX.


W tweecie z 6 listopada, Zhao powiedział, że decyzja została podjęta po “ostatnich rewelacjach, które wyszły na jaw.”

W późniejszym tweecie CZ wyjaśnił, że likwidacja FTT była “tylko zarządzaniem ryzykiem”. Odniósł się do lekcji wyciągniętych z upadku Terra Luna Classic (LUNC) i jak to wpłynęło na graczy rynkowych.

Dodał również “nie będziemy wspierać ludzi, którzy lobbują przeciwko innym graczom z branży za ich plecami.”

Wyciekły bilans Alameda Research

Decyzja Binance o likwidacji tokena może wynikać z doniesień dotyczących niedawno wyciekłego bilansu założonej przez Sama Bankmana-Frieda firmy Alameda Research. Ta twierdzi, że miliardy dolarów w aktywach Alamedy są związane z tokenem FTX.

CEO Alameda Research, Caroline Ellison, w tweecie z 6 listopada, powiedziała jednak, że bilans nie odzwierciedla prawdziwej historii. Zauważyła, że dotyczy on tylko “podzbioru naszych podmiotów korporacyjnych”, a inne aktywa o wartości ponad 10 miliardów dolarów “nie są tam odzwierciedlone”.

Bankman-Fried poparł twierdzenie Ellison w tweecie, stwierdzając, że wyciek to jedynie plotki.

Zhao nie podał, ile FTT Binance sprzeda, ale ujawnił, że giełda posiadała około 2,1 miliarda ekwiwalentu dolarów amerykańskich w Binance USD (BUSD) – stablecoinie giełdy – i FTT z powodu wyjścia z FTX equity w zeszłym roku.

Dodał, że Binance spróbuje sprzedać tokeny w sposób, który “minimalizuje wpływ na rynek”. Sprzedaż tokenów zajmie “kilka miesięcy”.

Według danych on-chain, prawie 23 miliony FTT, warte około 584 milionów dolarów w momencie pisania, zostały przeniesione z nieznanego portfela do Binance, co Zhao potwierdził jako część sprzedaży tokenów giełdy.

SBF odpowiada

Niedługo potem SBF odpowiedział w wątku na swoim Twitterze. Życzył w nim wszystkiego najlepszego każdemu napędzającemu przemysł do przodu. W ostatnim tweecie z serii możemy przeczytać:

Ponieważ szanuję to, co zrobiliście, by zbudować przemysł taki, jakim go dziś widzimy, niezależnie od tego, czy się odwzajemniają i czy stosujemy te same metody, czy nie. Włączając w to CZ.

 

binance ftx cz sbfreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.