Vitalik Buterin przedstawia zaktualizowany roadmap Ethereum | Wiadomości | CrypS.

Vitalik Buterin przedstawia zaktualizowany roadmap Ethereum

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Ethereum 2/3 władzy nad siecią w rękach 7 graczy

Vitalik Buterin opublikował zaktualizowany roadmap dla Ethereum. Zespół projektu zamierza rozwiązać “problem MEV” i w pełni zintegrować technologię zk-SNARK z blockchainem.


Według Buterina, zaktualizowany schemat określa etapy wdrażania dla każdej fazy rozwoju Ethereum i podkreśla rolę zrównoważenia kwantowego dla przyszłości blockchaina.

W przedstawionym roadmapie pojawia się nowy etap – The Scourge. W jego ramach deweloperzy zamierzają “zapewnić niezawodne i uczciwe włączenie do blockchaina rzetelnie neutralnych transakcji, a także rozwiązać problemy związane z MEV”.

Kolejna zmiana dotyczy czwartego etapu – The Verge. Wcześniej skupiał się on na integracji drzewa Merkle, które tworzy proof-of-concept w kontekście całego zbioru danych dla użytkownika chcącego zweryfikować jego autentyczność.

Teraz The Verge planuje również uproszczenie weryfikacji bloków i przekształcenie Ethereum w sieć odporną na działanie kwantów, która w pełni obsługuje zk-SNARK.

Co ze shradingiem?

Wcześniej Buterin nazwał protokół zk-Rollups oparty na tej technologii jako priorytetowe narzędzie do rozwiązania problemu skalowalności Ethereum.

Szef inwestycji Arcane Assets Eric Wall zauważył, że zaktualizowany roadmap nie używa terminu “sharding”. Według niego, zk-Rollups jest bardziej wydajny.

Ethereum 2/3 władzy nad siecią w rękach 7 graczyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.