Meta podobno planuje zwolnienia. Co z działem metaverse?

Meta podobno planuje masowe zwolnienia. Co z działem metaverse?

Anna Sutowicz
Apple

Gigant technologiczny Meta podobno szykuje się do masowych zwolnień pracowników w związku z rosnącymi kosztami i spadkiem kursu akcji. Planowane zwolnienia byłyby pierwszą tak szeroką redukcją zatrudnienia w 18-letniej historii firmy.


Według raportu Wall Street Journal (WSJ) z 6 listopada, Meta Platforms Inc. planuje rozpocząć zwolnienia na dużą skalę. Planowane redukcje mogą dotyczyć tysięcy pracowników. Raport pojawia się blisko tydzień po tym, jak Meta podała swoje wyniki za III kwartał. Nie spełniły one oczekiwań dotyczących przychodów i ukazały wzrost kosztów operacyjnych.

Nie jest jeszcze wiadomo, czy dział Reality Labs, który w III kwartale odnotował stratę w wysokości 3,7 miliardów dolarów, również “doczeka” się redukcji zatrudnienia. Jednak wygląda na to, że firma nadal aktywnie zatrudnia do działu metaverse, z listą 38 ofert pracy na 413 pozycji związanych z rzeczywistością rozszerzoną i wirtualną.

Masowe zwolnienia pracowników w Meta

W ubiegłym tygodniu Mark Zuckerberg powiedział, że zamierza rozwijać tylko niektóre działy:

Niektóre zespoły będą rosły w znaczący sposób, ale większość innych zespołów pozostanie płaska lub zmniejszy się w ciągu następnego roku. (…) W sumie spodziewamy się, że zakończymy rok 2023 jako organizacja o mniej więcej tej samej wielkości lub nawet nieco mniejsza niż obecnie.

Podczas rozmowy o zarobkach, przedsiębiorca miliarder zapewniał, że wierzy, że są na dobrej drodze i powinni “nadal mocno inwestować w te obszary”.

Cięcia personelu w Meta, które mają być ogłoszone w ciągu tygodnia, następują po paru miesiącach bardziej ukierunkowanych redukcji. Pod koniec czerwca Mark Zuckerberg zapowiedział to swoim pracownikom na spotkaniu:

Realistycznie rzecz biorąc, w firmie jest prawdopodobnie kilka osób, których nie powinno tu być.

Applereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.