Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [7.10.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [7.10.2022]

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
podsumowanie 7.10.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 6 października


Spis treści:


Celsius ujawnia nazwiska i historie transakcji tysięcy klientów

Publicznie dostępne dokumenty sądowe związane z postępowaniem upadłościowym firmy Celsius ujawniły dane dotyczące tysięcy jej klientów. Dokładniej chodzi o formularz ujawnienia finansowego złożony 5 października.

Dokument zawiera ponad 14 500 stron. I chociaż adresy klientów zostały zredagowane, wciąż obejmuje nazwy klientów, kwoty, typy, opisy, czas transakcji na platformie oraz inne szczegóły.

Czytaj więcej: Celsius ujawnia nazwiska i historie transakcji tysięcy klientów


Bitcoin koreluje coraz mocniej ze złotem

Współczynnik korelacji ceny złota z jego cyfrowym odpowiednikiem przekroczył 0,3. W ciągu ostatniego roku wskaźnik ten wahał się między -0,3 a 0,2. Tak wynika z nowego badania przeprowadzonego przez Kaiko.

Eksperci podkreślali, że złoto nie zdołało odzyskać statusu aktywa ochronnego w warunkach zaostrzenia polityki pieniężnej Fed. Korelacja metalu szlachetnego z bitcoinem wzrosła z powodu umacniającego się dolara.

Czytaj więcej: Bitcoin koreluje coraz mocniej ze złotem


MakerDAO zainwestuje 500 mln dolarów w amerykańskie papiery wartościowe

Społeczność jednego z najstarszych projektów DeFi, MakerDAO, zatwierdziła propozycję transferu 500 mln dolarów stablecoinów z rezerw w krótkoterminowe obligacje skarbowe USA i obligacje korporacyjne.

Zdecentralizowana autonomiczna organizacja projektu (DAO) dała zielone światło dla testowej transakcji o wartości 1 mln dolarów. Reszta środków zostanie ulokowana w papierach wartościowych w najbliższych dniach.

Uczestnicy MakerDAO tłumaczyli inicjatywę chęcią wzmocnienia bilansu projektu o płynne i mało ryzykowne aktywa tradycyjne.

Czytaj więcej: MakerDAO zainwestuje 500 mln dolarów w amerykańskie papiery wartościowe


Gensler złamał protokół w sprawie ugody z Kim Kardashian?

3 października przewodniczący Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Gary Gensler ogłosił, że celebrytka Kim Kardashian rozliczyła się z agencją w sprawie oszukańczej promocji kryptowalut. Sposób ogłoszenia tej sprawy był jednak nieco inny niż zazwyczaj. By pochwalić się ugodą, przewodniczący SEC nakręcił i opublikował na Twitterze filmik. Wystąpił również w CNBC.

Mimo tego, że w ciągu ostatnich paru miesięcy Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd postawiła podobne zarzuty wielu podmiotom, to żaden przypadek nie stał się aż tak bardzo publiczny.

Czytaj więcej: Gensler złamał protokół w sprawie ugody z Kim Kardashian?


PKO Bank Polski z pierwszą placówką w Metaverse

Spółka PKO Bank Polski weszła do świata metaverse i przeniosła do niego jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Warszawie. Użytkownicy platformy Decentraland mogą odwiedzić wirtualną PKO Rotundę i zwiedzić udostępnioną w niej wystawę polskiej sztuki współczesnej.

Polski bank chce wykorzystać Metaverse do zdobywania doświadczenia i testowania rozwiązań technologicznych, które przyczynią się do rozwoju nowego kanału komunikacji z klientami.

Czytaj więcej: PKO Bank Polski z pierwszą placówką w Metaverse


BNB Chain padł ofiarą hakerów i wstrzymał operacje

Binance poprosił walidatorów o wstrzymanie produkcji bloków w sieci Binance Smart Chain. Dlaczego? Hakerzy wykorzystali lukę w moście BSC Token Hub i ukradli aktywa o wartości 586 milionów dolarów.

Według PeckShield, chociaż napastnicy uzyskali dostęp do 2 milionów monet BNB (586 milionów dolarów), byli w stanie wypłacić tylko około 89,5 miliona dolarów do innych sieci. Z tych środków 58% zostało wycofanych do Ethereum, 33% do FantomFDN i 4,5% do Arbitrum. Część skradzionych funduszy trafiła także na łańcuchy Polygon, Avalanche i Optimism.

Czytaj więcej: BNB Chain padł ofiarą hakerów i wstrzymał operacje


Sąd odracza proces Twitter vs Musk, aby sfinalizować przejęcie

Sąd przychylił się do wniosku Elona Muska o zawieszenie postępowania w sprawie pozwu Twittera o rzekome nieprzestrzeganie warunków umowy przejęcia platformy. Decyzja wynikała z chęci wznowienia przez założyciela Tesli procesu zakupu firmy na pierwotnych warunkach – 54,2 dolara za akcję. –> źródło: The New York Times


Południowokoreański sąd odmawia aresztowania pracownika Terraform Labs

6 października zrobiło się głośno o zatrzymaniu pracownika TFL, który przebywał na wolności w kraju. Według władz był on jednym z kluczowych pomocników CEO Do Kwona i zajmował się “tworzeniem rynku” w upadłym ekosystemie Terra. Jak podają media, postawiono mu zarzuty naruszenia ustawy o rynku kapitałowym, oszustwa i naruszenia zaufania.

Prokuratura wystąpiła z wnioskiem o aresztowanie mężczyzny. Sędzia nie widział jednak takiej potrzeby i poddał w wątpliwość, czy token LUNA mieści się w definicji papierów wartościowych według lokalnego prawa. Organ nadzorczy zamierza ponownie złożyć wniosek –> źródło: Yonhap News


Marathon Digital zwiększa rezerwy do 10 670 BTC

Marathon Digital Holdings wydobył we wrześniu 616 BTC i podniósł swoje rezerwy kryptowalutowe do 10 670 BTC. Wyłączając pożyczone BTC, firma miała w dniu 30 września 6 841 BTC i około 55,3 mln dolarów w walucie fiat.


Rosja nazywa sankcje UE dotyczące kryptowalut bodźcem do rozwoju CFA

Decyzja Unii Europejskiej o całkowitym zakazie portfeli kryptowalutowych dla obywateli i mieszkańców Rosji będzie miała pozytywny wpływ na rozwój rynku cyfrowych aktywów finansowych (DFA) w tym kraju. Tak oświadczył Anatolij Aksakow, szef komisji Dumy Państwowej ds. rynku finansowego. –> źródło: ForkLog


SWIFT bada korzyści płynące z globalnej sieci CBDC

Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication (SWIFT) przeprowadziło 8-miesięczną próbę dotyczącą różnych technologii i cyfrowych walut banku centralnego (CBDC). Instytucja ustaliła, że takie produkty pieniężne mogą brać udział w globalnym ekosystemie finansowym i wspomagać płatności transgraniczne. –> źródło: CryptoPotato

podsumowanie 7.10.2022reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.