MakerDAO zainwestuje 500 mln dolarów w amerykańskie papiery wartościowe | Wiadomości | CrypS.

MakerDAO zainwestuje 500 mln dolarów w amerykańskie papiery wartościowe

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
makerdao

Społeczność jednego z najstarszych projektów DeFi, MakerDAO, zatwierdziła propozycję transferu 500 mln dolarów stablecoinów z rezerw w krótkoterminowe obligacje skarbowe USA i obligacje korporacyjne.


Zdecentralizowana autonomiczna organizacja projektu (DAO) dała zielone światło dla testowej transakcji o wartości 1 mln dolarów. Reszta środków zostanie ulokowana w papierach wartościowych w najbliższych dniach.

Uczestnicy MakerDAO tłumaczyli inicjatywę chęcią wzmocnienia bilansu projektu o płynne i mało ryzykowne aktywa tradycyjne.

W celu wdrożenia planu projekt nawiązał współpracę z firmą doradczą DeFi – Monetalis.

80% przyznanej kwoty zostanie ulokowane w krótkoterminowych obligacjach skarbowych USA, a pozostałe 20% w obligacjach korporacyjnych. Kwota 500 mln USD zostanie podzielona równo pomiędzy menedżerów aktywów Sygnum Bank i Baillie Gifford, z udziałem Monetalis.

DAI uniezależniony od dolara?

Przypomnijmy, że współzałożyciel platformy Rune Christensen zaproponował uniezależnienie zdecentralizowanego stablecoina DAI od dolara. Wielu członków społeczności kryptowalutowej uznało pomysł za zbyt radykalny, wyrażając obawy o przyszłość projektu.

Na początku września największa amerykańska giełda kryptowalut Coinbase zaoferowała MakerDAO umieszczenie jednej trzeciej USDC w zorientowanej na instytucje usłudze powierniczej Coinbase Prime z oprocentowaniem 1,5% rocznie.

Szef platformy Gemini Tyler Winklevoss przedstawił społeczności proejktu propozycję rocznego oprocentowania w wysokości 1,25% od depozytów stablecoina GUSD.

makerdaoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.