Elon Musk jednak znowu chce przejąć Twittera | Wiadomości | CrypS.

Elon Musk jednak znowu chce przejąć Twittera

Maciej Żerelik
Elon Musk zastępuję logo twittera logiem dogecoin

Według najnowszego raportu Bloomberga, Elon Musk poprosił zarząd Twittera o wznowienie procesu przejęcia. Publikacja powołuje się na kompetentne źródła.


Według nich miliarder ogłosił wstępne warunki – 54,2 dolara za akcję. W kwietniu zarząd portalu społecznościowego zatwierdził transakcję za łączną kwotę około 44 mld dolarów.

Akcje Twittera zareagowały na tę wiadomość gwałtownym wzrostem. Notowania chwilowo dotarły do 50 dolarów, ale później cofnęły się w pobliże 48 USD.

Informacja o odnowieniu umowy popchnęła również w górę meme coina Dogecoin (DOGE). W ciągu ostatnich 24 godzin aktywo zyskało 8,2%.

Przejęcie Twittera przez Elona Muska

W kwietniu Musk stał się największym udziałowcem Twittera po zakupie 9,2% udziałów za 2,89 mld dolarów.

14 kwietnia zaproponował kupno sieci społecznościowej za ponad 43 mld dolarów. Przedsiębiorca tłumaczył to chęcią stworzenia „integracyjnej areny dla wolnego słowa”, a nie chęcią zarobienia pieniędzy.

Przypomnijmy, że 13 maja szef Tesli ogłosił wstrzymanie przejęcia Twittera. Powodem były doniesienia mediów o przeszacowaniu danych dotyczących oglądalności platformy. Oskarżył też algorytmy portalu społecznościowego o manipulowanie użytkownikami.

Udziałowcy Twittera pozwali Muska w związku z „chaotycznym procesem” przejęcia firmy. Sama spółka również pozwała miliardera, domagając się od niego wypełnienia zobowiązań i dokończenia zakupu.

Biznesmen w dniu 29 lipca złożył pozew wzajemny. Jednocześnie powiedział, że jest gotów zamknąć transakcję na pierwotnych warunkach, jeśli Twitter ujawni metodę próbkowania kont i sposób potwierdzania ich autentyczności.

Na początku sierpnia prawnicy Twittera wystosowali wezwanie do jednostki Binance w sprawie finansowania przez nią przejęcia portalu społecznościowego przez Elona Muska. Wezwano również doradców finansowych, inwestorów i potencjalnych wierzycieli biznesmena.

Według dokumentów sądowych, szef FTX Sam Bankman-Fried był „potencjalnie zainteresowany” finansowaniem przejęcia Twittera przez Muska.

Elon Musk zastępuję logo twittera logiem dogecoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.