Celsius ujawnia nazwiska i historie transakcji tysięcy klientów | Wiadomości | CrypS.

Celsius ujawnia nazwiska i historie transakcji tysięcy klientów

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Celsius ponosi ponad 3 miliony dolarów opłat prawnych

Publicznie dostępne dokumenty sądowe związane z postępowaniem upadłościowym firmy Celsius ujawniły dane dotyczące tysięcy jej klientów. Dokładniej chodzi o formularz ujawnienia finansowego złożony 5 października.


Dokument zawiera ponad 14 500 stron. I chociaż adresy klientów zostały zredagowane, wciąż obejmuje nazwy klientów, kwoty, typy, opisy, czas transakcji na platformie oraz inne szczegóły.

W społeczności kryptowalutowej pojawił się niepokój związany z publicznie dostępnymi informacjami zawartymi w dokumentach sądowych.

Henry de Valence, założyciel startupu Web3 Penumbra Labs, powiedział swoim 9000 zwolennikom na Twitterze 6 października, że każdy może “teraz doxować całą aktywność on-chain” każdego użytkownika Celsisa, dopasowując daty i kwoty do odpowiednich danych transakcji na blockchainie.

Pliki ujawniają również fakt, że kierownictwo Celsiusa wypłaciło ponad 17 milionów dolarów kryptowalut w tygodniach poprzedzających zarmrożenie wypłat na platformie.

Były dyrektor generalny i współzałożyciel Alex Mashinsky wypłacił około 10 milionów dolarów z platformy w maju. Współzałożyciel i były główny strateg Daniel Leon wycofał około 7 milionów dolarów, a obecny dyrektor ds. Technologii Nuke Goldstein około 550 000 USD przez CEL, USDC, BTC i ETH.

Rzecznik Mashinsky’ego wcześniej stwierdził, że jego wypłata była z góry zaplanowana, wykorzystana do opłacenia podatków dochodowych wynikających z zysku, jaki przyniosły aktywa, a jego rodzina nadal posiadała kryptowaluty o wartości 44 milionów dolarów zamrożone na platformie.

Upadek Celsius

Celsius wstrzymał wypłaty dla swoich 1,7 miliona klientów w czerwcu. Niedługo potem złożył wniosek o upadłość na podstawie rozdziału 11. Jako powód podał warunki na rynku kryptowalut, które doprowadziły firmę do luki w bilansie wynoszącej 2,85 miliarda dolarów.

Celsius ponosi ponad 3 miliony dolarów opłat prawnychreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.