Gensler złamał protokół w sprawie ugody z Kim Kardashian? | Wiadomości | CrypS.

Gensler złamał protokół w sprawie ugody z Kim Kardashian?

Anna Sutowicz
Czy Gary Gensler złamał protokół przy ugodzie w sprawie kryptowalut Kim Kardashian?

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zawarła ugodę z Kim Kardashian. Jednak wobec przewodniczącego SEC, Gary’ego Genslera są pewne zarzuty.


3 października przewodniczący Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Gary Gensler ogłosił, że celebrytka Kim Kardashian rozliczyła się z agencją w sprawie oszukańczej promocji kryptowalut. Sposób ogłoszenia tej sprawy był jednak nieco inny niż zazwyczaj. By pochwalić się ugodą, przewodniczący SEC nakręcił i opublikował na Twitterze filmik. Wystąpił również w CNBC.

Mimo tego, że w ciągu ostatnich paru miesięcy Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd postawiła podobne zarzuty wielu podmiotom, to żaden przypadek nie stał się aż tak bardzo publiczny.

Gary Gensler naruszył protokół?

Reporter sieci FOX Business, Charles Gasparino napisał, że wielu pracowników Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd skarżyło się na charakter ogłoszenia Genslera. W ich opinii, Gary Gensler „naruszył protokół”, w sposób przesadny reklamując ugodę z gwiazdą reality i występując w CNBC właściwie „w ciągu paru minut od momentu ogłoszenia sprawy”.

Gasparino stwierdził także, że pracownicy SEC nazywają to „chwytem reklamowym”. A Gensler chce zostać mianowanym nowym sekretarzem skarbu po doniesieniach sugerujących, że Janet Yellen może zostać wkrótce zastąpiona.

 

SEC wydała nakaz przeciwko Kim Kardashian

W nakazie SEC stwierdzono, że Kim Kardashian naruszyła przepisy federalnego prawa papierów wartościowych dotyczące zakazu reklamowania. Nie ujawniła, że ​​zapłacono jej 250 000 USD za opublikowanie posta na Instagramie o tokenach EMAX. Post Kim zawierał link odsyłający do strony internetowej EthereumMax i instrukcji zakupu.

Jednak celebrytka nie przyznając się ani nie zaprzeczając ustaleniom SEC zgodziła się na zapłatę 1,26 mln USD kar i odsetek oraz m.in. na współpracę w toczącym się dochodzeniu. Nie będzie również promować żadnych kryptograficznych papierów wartościowych przez 3 lata.

Czy Gary Gensler złamał protokół przy ugodzie w sprawie kryptowalut Kim Kardashian?reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.