PKO Bank Polski z pierwszą placówką w Metaverse | Wiadomości | CrypS.

PKO Bank Polski z pierwszą placówką w Metaverse

Mariusz Przepiórka
pko bank polski w metaverse decentraland

Spółka PKO Bank Polski weszła do świata Metaverse i przeniosła do niego jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Warszawie. Użytkownicy platformy Decentraland mogą odwiedzić wirtualną PKO Rotundę i zwiedzić udostępnioną w niej wystawę polskiej sztuki współczesnej.


Polski bank chce wykorzystać Metaverse do zdobywania doświadczenia i testowania rozwiązań technologicznych, które przyczynią się do rozwoju nowego kanału komunikacji z klientami.

– Metaverse w perspektywie dekady może stać się dla globalnej gospodarki impulsem rozwojowym takim, jak w przeszłości było pojawienie się komputera osobistego, Internetu czy smartfonów. Chciałbym, aby PKO Bank Polski był gotowy wykorzystać związane z tym szanse, a gdy Metaverse już dojrzeje – aby tak jak dotychczas, nadawał rytm w rozwoju technologicznym krajowego sektora bankowego i polskiej gospodarki. Droga do realizacji tego celu wiedzie przez gromadzenie wiedzy i doświadczeń budowanych podczas obecności w metaświecie – powiedział Paweł Gruza, Wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

Dla odwiedzających Rotundę przygotowano wystawę polskiej sztuki współczesnej zgromadzonej przez PKO Bank Polski, wystawę poświęconą historii banku oraz galerię kart płatniczych. Bank przygotował również elementy grywalizacji, które zachęcają do odwiedzenia wirtualnej PKO Rotundy. Polegają one na zbieraniu cyfrowych kropek. W budynku przez cały czas obecne są także roboty, które pomagają odwiedzającym zapoznać się z podstawowymi informacjami o banku.

Budynek zaprojektowano z wykorzystaniem najnowszych trendów w środowisku Metaverse, a zastosowane w nim rozwiązania zostały dobrane tak, aby nawigacja po nim była łatwa i intuicyjna. W ramach projektu PKO Bank Polski współpracował z SI-Consulting. Równocześnie bank stworzył niezależną wersję budynku, działającą w wirtualnej rzeczywistości osadzonej na platformie Mazer. Przy jej realizacji bank współpracował z firmą XR Wizards.

pko bank polski w metaverse decentralandreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.