Kim Kardashian zapłaci SEC ponad 1 mln USD za promowanie kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Kim Kardashian zapłaci SEC ponad 1 mln USD za promowanie kryptowalut

Anna Sutowicz
Sąd stanął po stronie Kim Kardashian w pozwie inwestorów w EthereumMax

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wydała nakaz przeciwko Kim Kardashian. Znana celebrytka naruszyła przepisy federalnego prawa papierów wartościowych i ma zapłacić ponad 1 mln USD.


Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych (SEC) we wczorajszym nakazie stwierdza, że ​​Kim Kardashian naruszyła przepisy federalnego prawa papierów wartościowych dotyczące zakazu reklamowania. Sprawa dotyczy promowania w mediach społecznościowych tokenów EthereumMax bez ujawniania płatności, którą Kim Kardashian otrzymała za promocję.

Zdaniem SEC, Kim Kardashian nie ujawniła, że ​​zapłacono jej 250 000 USD za opublikowanie posta na Instagramie o tokenach EMAX. Post Kim zawierał link do strony internetowej EthereumMax z instrukcją zakupu.

Kim Kardashian ma zapłacić SEC 1,26 mln USD

Nie przyznając się ani nie zaprzeczając ustaleniom Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd celebrytka zgodziła się zapłacić 1,26 mln USD kar i odsetek oraz współpracować w toczącym się dochodzeniu SEC. Zgodziła się także na to, by nie promować żadnych papierów wartościowych kryptograficznych przez 3 lata.

Gary Gensler, przewodniczący SEC powiedział, że ta sprawa jest formą przypomnienia celebrytom i innym osobom o ich obowiązku informacyjnym:

Sprawa pani Kardashian służy jako przypomnienie celebrytom i innym osobom, że prawo wymaga od nich ujawnienia opinii publicznej, kiedy i ile płacą im za promowanie inwestowania w papiery wartościowe. Ten przypadek przypomina, że ​​kiedy celebryci lub osoby wpływowe popierają możliwości inwestycyjne, w tym papiery wartościowe aktywów kryptograficznych, nie oznacza to, że te produkty inwestycyjne są odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Zachęcamy inwestorów do rozważenia potencjalnego ryzyka i możliwości inwestycji w świetle ich własnych celów finansowych.

Sprawę skomentował również Gurbir S. Grewal, tj. dyrektor wydziału egzekucji SEC: 

Federalne przepisy dotyczące papierów wartościowych są jasne, że każda celebryta lub inna osoba, która promuje zabezpieczenie aktywów kryptograficznych, musi ujawnić charakter, źródło i kwotę wynagrodzenia, które otrzymała w zamian za promocję.

Inwestorzy mają prawo wiedzieć, czy reklama papieru wartościowego jest bezstronna, a pani Kardashian nie ujawniła tych informacji.

Kim Kardashian zyskała rozgłos m.in. dzięki programowi telewizyjnemu „Z kamerą u Kardashianów”, w którym występowała ze swoją rodziną.

Sąd stanął po stronie Kim Kardashian w pozwie inwestorów w EthereumMaxreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.