BNB Chain padł ofiarą hakerów i wstrzymał operacje | Wiadomości | CrypS.

BNB Chain padł ofiarą hakerów i wstrzymał operacje

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
hacker

Binance poprosił walidatorów o wstrzymanie produkcji bloków w sieci Binance Smart Chain. Dlaczego? Hakerzy wykorzystali lukę w moście BSC Token Hub i ukradli aktywa o wartości 586 milionów dolarów.


Według PeckShield, chociaż napastnicy uzyskali dostęp do 2 milionów monet BNB (586 milionów dolarów), byli w stanie wypłacić tylko około 89,5 miliona dolarów do innych sieci. Z tych środków 58% zostało wycofanych do Ethereum, 33% do FantomFDN i 4,5% do Arbitrum. Część skradzionych funduszy trafiła także na łańcuchy Polygon, Avalanche i Optimism.

Pozostałe tokeny i monety zostały zamrożone w Binance Smart Chain (BSC) i giełda prawdopodobnie będzie w stanie je odzyskać. CEO Binance Changpeng Zhao powiedział, że szkody wynikające z ataku szacowane są na 100 milionów dolarów.

Nie ma jeszcze szczegółowego podziału na zdarzenia. Ale wydaje się, że luka została odkryta w algorytmie dowodu transakcji BSC Token Hub, co pozwoliło atakującemu na wybicie nowych tokenów poprzez równoległe transakcje. Na szczęście napastnik zdołał dokonać tylko dwóch takich operacji, w przeciwnym razie szkody mogłyby być znacznie większe. Przedstawiciele Binance podziękowali społeczności za szybką reakcję i wsparcie.

Mosty międzysystemowe coraz bardziej popularnym celem hakerów

Należy zauważyć, że hakerzy czerpią obecnie największe zyski z włamań do mostów międzysystemowych. W pierwszej połowie tego roku hakerzy wyprowadzili z takich produktów aktywa o wartości ponad 2 miliardów dolarów. Największym z nich było włamanie do mostu sieci Ronin, kiedy to napastnicy wydrenowali 624 miliony dolarów w ETH i USDC.

hacker



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.