Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [5.12.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [5.12.2022]

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
sytuacja na rynku kryptowalut 5.12.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 5 grudnia.


Spis treści:


Czym jest front running scam? CertiK wyjaśnia

Jeśli interesujesz się kryptowalutami, z całą pewnością wyświetlały Ci się reklamy dot. zarabiania 1000 USD+ za pomocą tzw. bota „front running”. Reklamy te odsyłają do filmu na YouTube, który pokazuje, jak stworzyć i wdrożyć skrypt, który natychmiast zacznie generować „zyski”. Czy jednak, faktycznie tak jest? Czy może jest to zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe?

Firma CertiK opublikowała raport zatytułowany „Anatomy of Front Running Scams”, w którym dokładnie wyjaśnia działanie tego typu schematów. Eksperci pokazują, w jaki dokładnie sposób oszuści okradają swoje ofiary – rozbijając scam na części pierwsze.

Czytaj więcej: Czym jest front running scam? CertiK wyjaśnia


Testy CBDC w Indiach nie przekonują bankowców

Banki centralne na całym świecie rozpoczynają eksperymenty z cyfrową odmianą swojej waluty fiat. Pierwsze testy przeprowadziły też Indie. Bankierzy tego kraju nie są jednak przekonani co do potencjału indyjskiej waluty cyfrowej banku centralnego (CBDC). Według nich, póki co cyfrowa rupia tworzy głównie dodatkową papierkową robotę.

Czytaj więcej: Testy CBDC w Indiach nie przekonują bankowców


Sprawa Ripple vs SEC wkracza na ostatnią prostą

Ripple twierdzi, że Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nie wykazała, że ​​sprzedaż XRP jest umową inwestycyjną. Wnioskuje do sądu o wydanie wyroku podsumowującego. Stuart Alderoty, główny radca prawny Ripple, napisał na Twitterze, że jest dumny z obrony, jaką firma kryptograficzna stworzyła w imieniu całej branży.

Czytaj więcej: Sprawa Ripple vs SEC wkracza na ostatnią prostą


Genesis i DCG są winne klientom Gemini 900 mln dolarów

Broker kryptowalutowy Genesis Global Capital i jego spółka macierzysta Digital Currency Group (DCG) są winni klientom giełdy Gemini 900 milionów dolarów. Takie informacje podaje Financial Times, powołując się na źródła zaznajomione ze sprawą. Według rozmówców FT, giełda bliźniaków Winklevoss próbuje odzyskać aktywa klientów. W tym celu utworzyła komitet wierzycieli.

Czytaj więcej: Genesis i DCG są winne klientom Gemini 900 mln dolarów


Genesis Digital Assets to największa inwestycja Alameda Research

Dziennikarze Bloomberga twierdzą, że uzyskali dostęp do arkusza kalkulacyjnego wymieniającego inwestycje w portfolio giełdy FTX i spółki Alameda Research. Ta druga rzekomo zainwestowała w kopalnie Genesis Digital Assetys około 1,15 mld dolarów w czterech rundach:

  • 100 mln USD w sierpniu 2021 r;
  • 500 mln USD w styczniu 2022 r;
  • 250 mln USD w lutym;
  • 250 mln USD w kwietniu.

Jak podaje Bloomberg, biorąc pod uwagę zagregowaną zainwestowaną kwotę, Genesis Digital Assets jest największą inwestycją w portfelu Sama Bankmana-Frieda.

Czytaj więcej: Genesis Digital Assets to największa inwestycja Alameda Research


Tether reaguje na zarzuty WSJ

1 grudnia Wall Street Journal opublikował artykuł, w którym zarzucił Tetherowi, że spółka coraz częściej pożycza klientom USDT, zamiast sprzedawać je za twardą walutę. Zdaniem redakcji istnieje zagrożenie, że stablecoin może nie mieć wystarczającego zabezpieczenia i upaść jeśli dojdzie do kryzysu. Tether odpowiedział na zarzuty atakując mainstreamowe media oraz podkreślając, że USDT ma silne rezerwy i nic mu nie grozi. Firma nie zaprzeczyła jednak doniesieniom dotyczącym pożyczek w USDT.

Czytaj więcej: Tether reaguje na zarzuty WSJ


UE wydała 380 000 EUR na imprezę w metaverse

We wtorek Departament Pomocy Zagranicznej Komisji Europejskiej zorganizował swoją „wirtualną imprezę” w metaverse, na której zjawiło się jedynie 6 osób. Gala miała być ekscytującym i niezwykłym sposobem na zgłębienie inicjatyw UE. Prawdopodobnie jeszcze przed galą, wewnętrzny personel Departamentu Pomocy Zagranicznej Komisji Europejskiej miał wątpliwości, co do takich metod promocji. Opisywano je jako „przygnębiające i zawstydzające”.

Czytaj więcej: UE wydała 380 000 EUR na imprezę w metaverse, na którą przyszło 6 osób


SBF przekazał partii demokratycznej ponad 1 mld USD – twierdzi Elon Musk

Elon Musk zarzucił byłemu CEO upadłej giełdy XTX, Samowi Bankman-Friedowi, że przekazał ponad miliard dolarów na rzecz partii demokratycznej, aby wesprzeć ją w wyborach. Nazwał darowizny SBFa dla polityków “jedną z najwyższych transakcji ROI wszech czasów”. Dlaczego? Ponieważ według Elona pozwoliła mu ona uniknąć więzienia po kradzieży ponad 10 miliardów dolarów.


Palestyńczycy w Strefie Gazy zwracają się ku Bitcoinowi

Wielu Palestyńczyków w objętej blokadą Strefie Gazy straciło życie w wyniku konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Inni zaś znajdują się na krawędzi przetrwania. Całkowite zniszczenie tego obszaru wpłynęło również negatywnie na lokalną sieć finansową. Próbując zachować swój majątek i niezależność monetarną od Izraela, coraz większa liczba Gazańczyków zwróciła się w stronę Bitcoina i innych walut cyfrowych. –> źródło: CryptoPotato


KuCoin zatrudnia firmę audytorską Mazars

Giełda kryptowalut KuCoin nawiązała współpracę z firmą audytorską Mazars, która zajmie się potwierdzeniem jej dowodu rezerw. Spółka, zatrudniana w przeszłości przez Donalda Trumpa, zajmuje się już identyczną usługą dla Binance.


Niezadowoleni klienci AAX z Nigerii pobili pracowników giełdy

Biuro AAX w Lagosie spotkało się ze szturmem ze strony wzburzonych klientów, którzy mieli poturbować pracowników niewypłacalnej giełdy kryptowalut. Stowarzyszenie Technologii Blockchain Nigerii (SIBAN) opowiedziało się w obronie lokalnego personelu, który nie ma wpływu na decyzje centrali spółki. 12 listopada giełda z siedzibą w Hongkongu ogłosiła tymczasowe zawieszenie wypłat, których nie przywrócono do dziś. –> źródło: Legit.ng


Dalsze zwolnienia w branży krypto (Bybit i Swyftx)

Plany redukcji etatów ogłosiły giełdy kryptowalut Bybit i Swyftx. Pierwsza z platform zwolni 30% personelu, natomiast druga spółka planuje pożegnać się z 90 pracownikami, którzy stanowią 35% jej zespołu. –> źródło: Decrypt


Opera ułatwi tworzenie NFT

Opera zintegrowała się z platformą Alteon LaunchPad, dzięki czemu jej użytkownicy zyskają proste w obsłudze narzędzie do emisji niewymiennych tokenów. Rozwiązanie, które wystartuje na początku 2023 roku, ma umożliwiać tworzenie NFT po przesłaniu pliku wideo lub grafiki do okna przeglądarki. Oprogramowanie dokona automatycznej i bezpłatnej konwersji pliku, który znajdzie się na blockchainie.

sytuacja na rynku kryptowalut 5.12.2022reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.