Binance zatrudnia firmę audytorską Donalda Trumpa

Binance zatrudnia firmę audytorską Donalda Trumpa

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Michał Misiura
Binance zatrudnia firmę audytorską Trumpa

Binance zatrudnia firmę audytorską, która obsługiwała byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa. Ma zweryfikować jej rezerwy kryptowalutowe.


Binance korzysta z usług firmy księgowej Mazar, która wcześniej pracowała dla byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych – Donalda Trumpa. Takie informacje podaje Wall Street Journal. Rzecznik Binance powiedział, że Mazar ma zweryfikować rezerwy kryptograficzne. Giełda chce w ten sposób promować większą przejrzystość i zapewnić inwestorów, że ich tokeny są pokryte rezerwami:

Mazar przegląda wszystkie informacje, które do tej pory udostępniliśmy publicznie w Proof of Reserve (BTC), a także potwierdzi przyszłe aktualizacje. Pierwsza aktualizacja walidacji dla BTC zostanie zakończona w tym tygodniu.

Binance zatrudnia firmę audytorską Donalda Trumpa

Mazars to średniej klasy globalna firma księgowa z siedzibą w Paryżu. Wcześniej jej amerykański oddział pracował dla firmy byłego prezydenta USA Donalda Trumpa. Mazars był zaangażowany w kontrowersje związane z wnioskiem komisji House Oversight and Reform dotyczącym niektórych dokumentów finansowych Trumpa od 2019 r. Były prezydent USA spotkał się z zarzutami, że świadomie podawał błędne dane dotyczące jego majątku i aktywów, zaniżając lub podwyższając je zależnie od okoliczności. Na początku 2022 roku oddział Mazars USA napisał w liście do dyrektora prawnego Trump Organization, że wycofuje się z pracy dla firmy:

Piszemy, aby poinformować, że nie należy już polegać na oświadczeniu o sytuacji finansowej Donalda J. Trumpa za okres 30 czerwca 2011 r. – 30 czerwca 2020 r. i że należy poinformować osoby, które obecnie opierają się na jednym lub kilku z tych dokumentów, że nie należy polegać na tych dokumentach.

Binance nie określiło, które z biur firmy Mazar będzie przeprowadzać weryfikację rezerw. Rzecznik Mazars odmówił komentarza w sprawie.

Firmy kryptograficzne i giełdy stoją w obliczu nowych fal kontroli w odpowiedzi na upadek FTX.

Kraken krytykuje Proof-of-Reserves Binance

Kilka dni temu współzałożycieli giełdy kryptowalut Kraken, Jesse Powell, wyraził krytyczną opinię na temat dowodu rezerw Binance:

Sorry, ale nie. To nie jest Proof-of-Reserves. To albo niewiedza, albo celowe wprowadzanie w błąd. Drzewo Merkle’a bez audytora, aby upewnić się, że nie uwzględniasz kont z ujemnym saldem, jest po prostu nonsensem. Oświadczenie o aktywach jest bez znaczenia bez pasywów. – napisał na Twitterze.

Binance zatrudnia firmę audytorską Trumpareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.