Binance zatrudnia firmę audytorską Donalda Trumpa

Binance zatrudnia firmę audytorską Donalda Trumpa

Anna Sutowicz
Binance zatrudnia firmę audytorską Trumpa

Binance zatrudnia firmę audytorską, która obsługiwała byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa. Ma zweryfikować jej rezerwy kryptowalutowe.


Binance korzysta z usług firmy księgowej Mazar, która wcześniej pracowała dla byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych – Donalda Trumpa. Takie informacje podaje Wall Street Journal. Rzecznik Binance powiedział, że Mazar ma zweryfikować rezerwy kryptograficzne. Giełda chce w ten sposób promować większą przejrzystość i zapewnić inwestorów, że ich tokeny są pokryte rezerwami:

Mazar przegląda wszystkie informacje, które do tej pory udostępniliśmy publicznie w Proof of Reserve (BTC), a także potwierdzi przyszłe aktualizacje. Pierwsza aktualizacja walidacji dla BTC zostanie zakończona w tym tygodniu.

Binance zatrudnia firmę audytorską Donalda Trumpa

Mazars to średniej klasy globalna firma księgowa z siedzibą w Paryżu. Wcześniej jej amerykański oddział pracował dla firmy byłego prezydenta USA Donalda Trumpa. Mazars był zaangażowany w kontrowersje związane z wnioskiem komisji House Oversight and Reform dotyczącym niektórych dokumentów finansowych Trumpa od 2019 r. Były prezydent USA spotkał się z zarzutami, że świadomie podawał błędne dane dotyczące jego majątku i aktywów, zaniżając lub podwyższając je zależnie od okoliczności. Na początku 2022 roku oddział Mazars USA napisał w liście do dyrektora prawnego Trump Organization, że wycofuje się z pracy dla firmy:

Piszemy, aby poinformować, że nie należy już polegać na oświadczeniu o sytuacji finansowej Donalda J. Trumpa za okres 30 czerwca 2011 r. – 30 czerwca 2020 r. i że należy poinformować osoby, które obecnie opierają się na jednym lub kilku z tych dokumentów, że nie należy polegać na tych dokumentach.

Binance nie określiło, które z biur firmy Mazar będzie przeprowadzać weryfikację rezerw. Rzecznik Mazars odmówił komentarza w sprawie.

Firmy kryptograficzne i giełdy stoją w obliczu nowych fal kontroli w odpowiedzi na upadek FTX.

Kraken krytykuje Proof-of-Reserves Binance

Kilka dni temu współzałożycieli giełdy kryptowalut Kraken, Jesse Powell, wyraził krytyczną opinię na temat dowodu rezerw Binance:

Sorry, ale nie. To nie jest Proof-of-Reserves. To albo niewiedza, albo celowe wprowadzanie w błąd. Drzewo Merkle’a bez audytora, aby upewnić się, że nie uwzględniasz kont z ujemnym saldem, jest po prostu nonsensem. Oświadczenie o aktywach jest bez znaczenia bez pasywów. – napisał na Twitterze.

Binance zatrudnia firmę audytorską Trumpareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.