Sprawa Ripple vs SEC wkracza na ostatnią prostą

Sprawa Ripple vs SEC wkracza na ostatnią prostą

Autor: Anna Sutowicz
sprawa Ripple vs SEC

Ripple twierdzi, że Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nie wykazała, że ​​sprzedaż XRP jest umową inwestycyjną. Zwraca się do sądu z wnioskiem o wydanie wyroku podsumowującego.


Wygląda na to, że dwuletnia walka pomiędzy Ripple i Amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zbliża się do końca. Firma kryptograficzna złożyła odpowiedź na sprzeciw SEC wobec jej wniosku o wydanie orzeczenia w trybie uproszczonym.

We wniosku sądowym z 2 grudnia Ripple twierdzi, że komisja nie udowodniła istnienia umowy inwestycyjnej. Według Ripple, SEC nie mogła przedstawić żadnego istotnego faktu przeciwnego:

Po prawie dwóch latach pism procesowych, odkryć i praktyki wnioskowej SEC nadal nie może zidentyfikować rzekomego „wspólnego przedsięwzięcia”, nie może wyjaśnić, w jaki sposób posiadacze XRP mogą w znaczący sposób oczekiwać zysków z wysiłków Ripple i nie może odpowiedzieć na to, że wielu odbiorców XRP nie inwestowało żadnych pieniędzy.

Stuart Alderoty, główny radca prawny Ripple, napisał na Twitterze, że odpowiedź firmy to ostateczny wniosek:

To jest nasz ostatni wniosek, w którym prosimy sąd o wydanie wyroku na naszą korzyść.

Dodał także, że firma kryptograficzna jest dumna z obrony, jaką stworzyła w imieniu branży kryptograficznej.

Jego opinię powtórzył także Brad Garlinghouse, dyrektor generalny Ripple:

Ripple było silne i oparło się atakom SEC. Nie mogę się doczekać, aby stanąć po właściwej stronie sprawiedliwości.

SEC pozwała Ripple pod koniec 2020 r. za rzekomą sprzedaż XRP jako niezarejestrowanego papieru wartościowego.

sprawa Ripple vs SEC



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.