UE wydała 380 000 EUR na imprezę w metaverse

UE wydała 380 000 EUR na imprezę w metaverse, na którą przyszło 6 osób

Autor: Anna Sutowicz
UE wydała 380 000 EUR na imprezę w metaverse

Na początku zeszłego tygodnia Departament Pomocy Zagranicznej Komisji Europejskiej zorganizował imprezę w świecie metaverse, na którą wydał 387 000 EUR (ok.400 000 USD). Na gali pojawiło się 6 osób.


We wtorek Departament Pomocy Zagranicznej Komisji Europejskiej zorganizował swoją „wirtualną imprezę”, której misją było zaproszenie młodzieży do eksploracji nieograniczonego potencjału metaverse. Impreza miała mieć postać cyfrowej „zabawy z muzyką”. Według doniesień, na wydarzenie przyszło tylko 6 osób. Jednym z uczestników, który pojawił się na gali, był dziennikarz Vince Chadwick. Napisał na Twitterze:

Po początkowych zdezorientowanych rozmowach z mniej więcej pięcioma innymi ludźmi, którzy się pojawili, jestem sam. Jestem sam.

Udostępnił także na Twitterze krótki klip, ukazujący dziwnie ukształtowane awatary tańczące na scenie obok tropikalnej plaży.

UE zorganizowała imprezę w metaverse

Oficjalny zwiastun imprezy pojawił się w mediach społecznościowych już w połowie października. Gala miała być ekscytującym i niezwykłym sposobem na zgłębienie inicjatyw UE. Rzecznik powiedział, że celem projektu jest zwiększenie świadomości tego, co Unia Europejska robi na arenie światowej. Skierowany jest w szczególności do młodych ludzi, którzy spędzają dużo czasu na platformach społecznościowych, takich jak np. TikTok i Instagram, a którzy są „neutralni wobec UE”.

UE wydała 387 000 euro na swoją platformę metaverse, zaprojektowaną w celu promowania unijnej inicjatywy Global Gateway. Prawdopodobnie jeszcze przed galą personel wewnętrzny Departamentu Pomocy Zagranicznej Komisji Europejskiej miał wątpliwości, co do takich metod promocji. Pracownicy opisywali je jako „przygnębiające i zawstydzające”.

Departament Pomocy Zagranicznej Komisji Europejskiej działa na rzecz wspierania krajów na całym świecie, poprzez przyznawanie dotacji krajom rozwijającym się, dokonywanie inwestycji w celu zmniejszenia ubóstwa, jak również wpłaty na finansowanie działań związanych ze zmianą klimatu.

UE wydała 380 000 EUR na imprezę w metaversereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.