Genesis Digital Assets to największa inwestycja Alameda Research | Wiadomości | CrypS.

Genesis Digital Assets to największa inwestycja Alameda Research

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
alameda research

Założyciel Alameda Research – Sam Bankman-Fried, zainwestował ponad 1 mld USD w firmę górniczą Genesis Digital Assets w okresie od sierpnia 2021 r. do kwietnia 2022 r. Takie informacje podaje Bloomberg, powołując się na wewnętrzne dokumenty firmy handlowej.


Dziennikarze twierdzą, że uzyskali dostęp do arkusza kalkulacyjnego wymieniającego inwestycje w portfolio giełdy FTX i spółki Alameda Research. Ta druga rzekomo zainwestowała w kopalnie około 1,15 mld dolarów w czterech rundach:

  • 100 mln USD w sierpniu 2021 r;
  • 500 mln USD w styczniu 2022 r;
  • 250 mln USD w lutym;
  • 250 mln USD w kwietniu.

Alameda Research w ramach najnowszej rundy finansowania wyceniła biznes Genesis na 5,5 mld dolarów. Jak podaje Bloomberg, biorąc pod uwagę zagregowaną zainwestowaną kwotę, Genesis Digital Assets jest największą inwestycją w portfelu Bankmana-Frieda.

Dziwne ruchy przed upadkiem

W listopadzie analitycy Arkham ujawnili, że na krótko przed złożeniem wniosku o upadłość przez FTX Group, Alameda Research wycofała z portfeli amerykańskiej giełdy ponad 200 milionów dolarów cyfrowych aktywów.

Większość z tych środków (69,8%) została wysłana do portfeli powiązanych z FTX International. Jaki był konkretny skład wycofanych aktywów?:

38,06 mln USD w WBTC;
49,39 mln dolarów w Ethereum;
116,52 mln dolarów w stablecoinach powiązanych z USD

Analitycy stwierdzili, że “opakowane” aktywa zostały przeniesione do rodzimej sieci. Część ETH została wysłana na platformę FTX, a część na adres, którego Alameda Research używa w transakcjach OTC.

alameda researchreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.