Genesis Digital Assets to największa inwestycja Alameda Research
Założyciel Alameda Research – Sam Bankman-Fried, zainwestował ponad 1 mld USD w firmę górniczą Genesis Digital Assets w okresie od sierpnia 2021 r. do kwietnia 2022 r. Takie informacje podaje Bloomberg, powołując się na wewnętrzne dokumenty firmy handlowej.
Dziennikarze twierdzą, że uzyskali dostęp do arkusza kalkulacyjnego wymieniającego inwestycje w portfolio giełdy FTX i spółki Alameda Research. Ta druga rzekomo zainwestowała w kopalnie około 1,15 mld dolarów w czterech rundach:
- 100 mln USD w sierpniu 2021 r;
- 500 mln USD w styczniu 2022 r;
- 250 mln USD w lutym;
- 250 mln USD w kwietniu.
Alameda Research w ramach najnowszej rundy finansowania wyceniła biznes Genesis na 5,5 mld dolarów. Jak podaje Bloomberg, biorąc pod uwagę zagregowaną zainwestowaną kwotę, Genesis Digital Assets jest największą inwestycją w portfelu Bankmana-Frieda.
Dziwne ruchy przed upadkiem
W listopadzie analitycy Arkham ujawnili, że na krótko przed złożeniem wniosku o upadłość przez FTX Group, Alameda Research wycofała z portfeli amerykańskiej giełdy ponad 200 milionów dolarów cyfrowych aktywów.
Większość z tych środków (69,8%) została wysłana do portfeli powiązanych z FTX International. Jaki był konkretny skład wycofanych aktywów?:
38,06 mln USD w WBTC;
49,39 mln dolarów w Ethereum;
116,52 mln dolarów w stablecoinach powiązanych z USD
Analitycy stwierdzili, że „opakowane” aktywa zostały przeniesione do rodzimej sieci. Część ETH została wysłana na platformę FTX, a część na adres, którego Alameda Research używa w transakcjach OTC.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
