Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [31.01.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [31.01.2023]

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
kursy btc i kryptowalut 31 stycznia 2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 31 stycznia 2023 roku.


Spis treści:


Przychody z wydobycia BTC wzrosły o 140% od Świąt

Całkowity dzienny przychód z wydobycia bitcoinów, na który składają się nagrody blokowe i opłaty transakcyjne wzrósł o 50% od początku miesiąca oraz 140% od Świąt. Obecnie wynosi on około 24 miliony dolarów dziennie. Górnicy muszą jednak mierzyć się z rekordową trudnością wydobycia.

Czytaj więcej: Przychody z wydobycia BTC wzrosły o 140% od Świąt


Czarnogóra stworzy stablecoina we współpracy z Ripple

Premier Czarnogóry ogłosił na Twitterze, że jego kraj nawiązał współpracę z firmą Ripple, której celem będzie stworzenie państwowego stablecoina oraz modernizacja sektora płatności. Program pilotażowy związany z czarnogórskim cyfrowym euro właśnie wystartował.

Czytaj więcej: Czarnogóra stworzy stablecoina we współpracy z Ripple


Elon Musk realizuje swój plan płatności na Twitterze

Prezes Tesli Elon Musk rozpoczął realizację swoich wizji dotyczących Twittera. Uznał, że do 2028 roku chce wygenerować na zakupionej platformie mediów społecznościowych ok. 1,3 miliardów dolarów przychodów z płatności. Słynny CEO zamierza wprowadzić nowe możliwości dla użytkowników, by mogli bezpośrednio nagradzać twórców, kupować przedmioty, a także płacić sobie nawzajem. Chociaż system będzie priorytetowo traktował walutę fiat, to ma być zbudowany w sposób, który może potencjalnie pomieścić funkcjonalność kryptowalut w przyszłości.

Czytaj więcej: Elon Musk realizuje swój plan płatności na Twitterze


Sorare nawiązuje współpracę z Premier League w zakresie NFT

Start-up Sorare, stojący za piłkarską grą Play-to-Earn, nawiązał współpracę z angielską Premier League. Zawodnicy wszystkich dwudziestu klubów biorących udział w rozrywkach brytyjskiej ligi doczekają się swoich kart NFT na blockchainie Ethereum, dołączając do uniwersum gry.

Czytaj więcej: Sorare nawiązuje współpracę z Premier League w zakresie NFT


Justin Sun: opodatkowanie kryptowalut przez Chiny oznacza nadchodzącą legalizację

Założyciel sieci TRON Justin Sun, wierzy w to, że Chiny już niebawem poluzują ograniczenia dotyczące kryptowalut. Jego zdaniem, wprowadzenie podatku od transakcji kryptowalutowych zmierza w tym kierunku:

“Podatek od transakcji kryptowalutowych jest wyraźną wskazówką, że chiński rząd postrzega kryptowaluty jako legalną formę bogactwa i chce zapewnić jej odpowiednie opodatkowanie” – napisał na Twitterze.

Czytaj więcej: Justin Sun: opodatkowanie kryptowalut przez Chiny oznacza nadchodzącą legalizację


Binance wprowadza kartę prepaid w Brazylii

Giełda Binance nawiązała współpracę z Mastercard, dzięki której zaoferuje przedpłacone karty mieszkańcom Brazylii. Produkt jest obecnie w fazie testów beta i wkrótce trafi na rynek. Będzie obsługiwał 13 cyfrowych aktywach, w tym bitcoinie, Ethereum i BUSD, wymieniając je na waluty fiat w momencie dokonywania transakcji.

Czytaj więcej: Binance wprowadza kartę prepaid w Brazylii


Celsius działał jak piramida finansowa, a jego kłopoty zaczęły się w 2020 r.

Sąd upadłościowy w Nowym Jorku wyznaczył niezależnego egzaminatora. Jego celem była weryfikacja, czy upadły pożyczkodawca kryptowalut Celsius był piramidą finansową. Jak ujawniono dzisiaj – był. Zbankrutowana spółka korzystała ze środków nowych klientów, żeby wypłacać fundusze innym klientom, co stanowi definicję piramidy finansowej.

Jak ustalono przy okazji problemy Celsiusa nie zaczęły się w 2022 roku, a na dwa lata wcześniej, kiedy firma zaczęła korzystać z pieniędzy klientów do finansowania wydatków operacyjnych i nagród. Kolejne niezgodności odkryte przez egzaminatora dotyczyły sprzedaży tokenów CEL i niedociągnięć podatkowych. –> źródło: CoinDesk


Firmy z branży krypto zwolniły w styczniu blisko 3000 osób

Pomimo styczniowych wzrostów i powrotu optymizmu wśród wielu inwestorów, 14 spółek z branży kryptowalut zwolniło w tym miesiącu 2900 pracowników. Największe redukcje etatów przeprowadziły giełdy Coinbase (950), Crypto.com (500), Luno (330), Huobi (320) oraz Gemini (100). Spółki należące do Digital Currency Group (DCG) opuściło zaś łącznie 485 pracowników. –> źródło: Cointelegraph


MetaMask integruje funkcję sprawdzania smart kontraktów i adresów

Zespół MetaMask we współpracy z projektem HAPI zintegrował funkcję, dzięki której użytkownicy portfela mogą sprawdzić, czy adres, z którym chcą wejść w interakcję, nie został zaklasyfikowany jako stwarzający ryzyko.


Rosjanie omijają blokady giełd kryptowalut kupując cudze konta

Rosyjska napaść na Ukrainę sprawiła, że obywatele tego kraju przestali być obsługiwani przez wiele giełd kryptowalut. Tym, którym szczególnie zależy na dostępie do popularnych platform z pomocą przychodzi jednak darknet. Według ekspertów w grudniu w ciemnej sieci oferowano 400 zweryfikowanych na cudze nazwiska kont na różnych giełdach. Cena za login i hasło wynosi przeciętnie 50 dolarów. –> źródło: ForkLog


Algorytmiczny stablecoin Djed wystartował w sieci Cardano

Twórcy platformy COTI Network, odpowiadający za uruchomienie stablecoina, ogłosili jego start dzisiejszego popołudnia. Djed został opracowany z myślą o wykorzystaniu w protokołach DeFi budowanych na blockchainie Cardano i ma posiadać od 400-800% zabezpieczenia w tokenach ADA oraz SHEN.

kursy btc i kryptowalut 31 stycznia 2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.