Binance wprowadza kartę prepaid w Brazylii | Wiadomości | CrypS.

Binance wprowadza kartę prepaid w Brazylii

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Binance przejmuje FTX

Giełda Binance nawiązała współpracę z gigantem płatności Mastercard, aby uruchomić kartę przedpłaconą w Brazylii. Poinformował o tym dyrektor generalny platformy – Changpeng Zhao.


https://twitter.com/cz_binance/status/1620079821505327104

Produkt jest obecnie w fazie beta testów i trafi na rynek wkrótce – tak powiedział rzecznik Binance dla portalu CoinDesk.

Karta umożliwi zakupy i płatności w 13 cyfrowych aktywach, w tym bitcoinie, Ethereum i BUSD. Środki zostaną zamienione na fiat w czasie rzeczywistym w momencie dokonywania transakcji.

Opłaty wyniosą 0,9% za transakcję i 0% za wypłaty z bankomatów. Posiadacze mogą liczyć na kryptowalutowy cashback do 8%. Guilherme Nazar, dyrektor generalny giełdy w regionie, skomentował najnowszy ruch w następujący sposób:

Brazylia jest niezwykle ważnym rynkiem dla Binance i będziemy nadal inwestować w nowe usługi dla lokalnych użytkowników, a także przyczyniać się do rozwoju blockchain i kryptosystemu w tym kraju.

W październiku 2022 roku Binance ogłosiła otwarcie dwóch biur w Brazylii, aby rozszerzyć swoją działalność w tym kraju.

Z kolei w grudniu prezydent Brazylii Jair Bolsonaro podpisał dokument przyznający bitcoinowi status instrumentu płatniczego i aktywa inwestycyjnego. Ustawa wejdzie w życie w czerwcu 2023 roku.

Binance przejmuje FTXreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.