Binance wprowadza kartę prepaid w Brazylii

Binance przejmuje FTX

Giełda Binance nawiązała współpracę z gigantem płatności Mastercard, aby uruchomić kartę przedpłaconą w Brazylii. Poinformował o tym dyrektor generalny platformy – Changpeng Zhao.


https://twitter.com/cz_binance/status/1620079821505327104

Produkt jest obecnie w fazie beta testów i trafi na rynek wkrótce – tak powiedział rzecznik Binance dla portalu CoinDesk.

Karta umożliwi zakupy i płatności w 13 cyfrowych aktywach, w tym bitcoinie, Ethereum i BUSD. Środki zostaną zamienione na fiat w czasie rzeczywistym w momencie dokonywania transakcji.

Opłaty wyniosą 0,9% za transakcję i 0% za wypłaty z bankomatów. Posiadacze mogą liczyć na kryptowalutowy cashback do 8%. Guilherme Nazar, dyrektor generalny giełdy w regionie, skomentował najnowszy ruch w następujący sposób:

Brazylia jest niezwykle ważnym rynkiem dla Binance i będziemy nadal inwestować w nowe usługi dla lokalnych użytkowników, a także przyczyniać się do rozwoju blockchain i kryptosystemu w tym kraju.

W październiku 2022 roku Binance ogłosiła otwarcie dwóch biur w Brazylii, aby rozszerzyć swoją działalność w tym kraju.

Z kolei w grudniu prezydent Brazylii Jair Bolsonaro podpisał dokument przyznający bitcoinowi status instrumentu płatniczego i aktywa inwestycyjnego. Ustawa wejdzie w życie w czerwcu 2023 roku.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->