Sorare nawiązuje współpracę z Premier League w zakresie NFT | Wiadomości | CrypS.

Sorare nawiązuje współpracę z Premier League w zakresie NFT

Mariusz Przepiórka
Sorare gra football Gry

Francuski startup Sorare podpisał czteroletnią umowę z angielską ligą piłki nożnej Premier League. To ważny ruch dla firmy, ponieważ Premier League jest jedną z najczęściej oglądanych lig sportowych na świecie.


Firma Sorare ma doświadczenie w zakresie gier sportowych fantasy opartych na tokenach NFT. Firma ma już na koncie współpracę z wieloma ligami piłkarskimi, dzięki czemu może tworzyć karty reprezentujące piłkarzy.

Każda karta jest zarejestrowana jako unikalny token na blockchainie Ethereum. Gracze Sorare mogą kupować i sprzedawać karty. Następnie układają drużynę złożoną z pięciu zawodników i zdobywają punkty w oparciu o rzeczywiste występy. Firma generuje przychody, wydając na platformach handlowych nowe karty, które gracze mogą kupić i dodać do swych kolekcji.

Sorare współpracuje z najsilniejszymi ligami

Francuski startup jak na razie odnosi spore sukcesy. Niedawno przeprowadził skuteczną rundę finansowania, gromadząc 680 mln USD. Ponadto podpisał umowy z wieloma ligami, w tym hiszpańską La Liga, niemiecką Bundesligą i włoską Serie A. Dzięki dzisiejszej nowej współpracy z Premier League, użytkownicy Sorare znajdą na platformie wszystkie 20 klubów.

– Premier League to prawdziwie globalne rozgrywki i miejsce, w którym przez ostatnie lata występowały zastępy najlepszych piłkarzy świata. Sami jesteśmy kibicami piłkarskimi i dla nas ta współpraca jest czymś, o czym marzyliśmy od momentu założenia firmy – powiedział współzałożyciel i dyrektor generalny Sorare Nicolas Julia.

Jeśli chodzi o fanów sportu, którzy nieszczególnie lubią piłkę nożną, Sorare w ciągu ostatnich kilku miesięcy nawiązała również współpracę z ligami NBA i MLB. Sezon MLB jeszcze się nie rozpoczął, ale miłośnicy koszykówki już mogą rywalizować wirtualnie w rozgrywkach NBA. Zasady działania są zbliżone do gry Football Fantasy.

Sorare gra footballreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.