Justin Sun: opodatkowanie kryptowalut przez Chiny oznacza nadchodzącą legalizację

Justin Sun: opodatkowanie kryptowalut przez Chiny oznacza nadchodzącą legalizację

Anna Sutowicz
Chiny zluzują regulacje dotyczące kryptowalut - twierdzi Justin Sun

Niedawno potwierdzony „lider” giełdy kryptowalut Huobi, Justin Sun twierdzi, że ​​Chiny mogą wkrótce świętować powrót do kryptowalut. 


Założyciel sieci TRON Justin Sun wierzy w to, że Chiny wkrótce poluzują ograniczenia dotyczące kryptowalut. Jego zdaniem, wprowadzając podatek od transakcji kryptowalutowych, kraj ten zrobił duży krok w kierunku regulacji branży.

Podatek od transakcji kryptowalutowych jest wyraźną wskazówką, że chiński rząd postrzega kryptowaluty jako legalną formę bogactwa i chce zapewnić jej odpowiednie opodatkowanie – napisał na Twitterze.

Justin Sun w taki sposób odpowiedział na raport opublikowany 25 stycznia przez chińskiego dziennikarza technologicznego Colina Wu, który ujawnił, że chińskie organy podatkowe prowadziły dochodzenia w sprawie dochodów „kryptowielorybów” po to, by je opodatkować. Dziennikarz zacytował anonimowego wieloryba, który powiedział mu, że:

Od początku 2022 r. lokalny urząd podatkowy prosił o audyt swojego podatku dochodowego od osób fizycznych. Jest wiele osób i szczegółowa lista wielorybów, które zostały poddane inspekcji.

Wu dodał, że proces audytu dużych inwestorów kryptowalutowych jest w toku.

Chiny mogą powrócić do kryptowalut

W odpowiedzi na ten raport Justin Sun stwierdził, że to nowe zaangażowanie organów podatkowych powinno przyspieszyć adopcję kryptowalut w Chinach. Sun dodał, że TRON i Huobi zrobiły wiele, po to by wesprzeć wzrost i rozwój technologii blockchain w Chinach.

Wu szybko zareagował na uwagi Suna i ostrzegł uczestników rynku przed przyjęciem najbardziej optymistycznego spojrzenia na jego raport:

Niektórzy uznali to za oznaczające, że chiński rząd może uznać legalność kryptowalut, ale rzeczywistość jest wyraźnie bardziej złożona, a organy podatkowe i organy finansowe mają różne poglądy.

Kryptowaluty są nielegalne w Chinach od 2021 roku.

Chiny zluzują regulacje dotyczące kryptowalut - twierdzi Justin Sunreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.