Czarnogóra stworzy stablecoina we współpracy z Ripple

xrp ripple
W tym poście:
XRP
-2.30%

Premier Czarnogóry zapowiedział współpracę z amerykańską firmą Ripple w celu stworzenia państwowego stablecoina i modernizacji sektora płatności.


Dritan Abazovic ujawnił, że drugiego dnia spotkał się z kilkoma członkami kierownictwa Ripple, w tym z CEO Bradem Garlinghouse’em i wiceprezesem ds. zaangażowania w banki centralne Jamesem Wallisem.

Premier zapowiedział, że zamierza rozwijać infrastrukturę płatniczą i rozwiązania płatności cyfrowych w kraju. Władze Czarnogóry, we współpracy z Ripple, rozpoczęły pilotażowy projekt mający na celu stworzenie stablecoina powiązanego z euro.

Mimo że Czarnogóra nie należy do Unii Europejskiej, ten mały południowo-wschodni kraj europejski używa euro, ponieważ w 2002 roku przyjął je jako walutę narodową, aby uchronić się przed hiperinflacją.

Inne kraje

Ripple współpracuje również z innymi państwami nad płatnościami krypto. W grudniu władze Republiki Palau ogłosiły uruchomienie wspieranego w dolarach amerykańskich projektu stablecoina. XRP, kryptowaluta Ripple, jest aktywnie wykorzystywana do dokonywania płatności międzynarodowych za pośrednictwem usługi On-Demand Liquidity (ODL).

Pomimo rosnących wpływów Ripple za oceanem, na działalność firmy cieniem położyły się trwające od około dwóch lat batalie sądowe z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Zarząd Ripple nie zgadza się z opinią regulatora, że XRP jest niezarejestrowanym papierem wartościowym i ma nadzieję, że postępowanie zakończy się w tym roku.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->