Czarnogóra stworzy stablecoina we współpracy z Ripple | Wiadomości | CrypS.

Czarnogóra stworzy stablecoina we współpracy z Ripple

Redakcja
xrp ripple

Premier Czarnogóry zapowiedział współpracę z amerykańską firmą Ripple w celu stworzenia państwowego stablecoina i modernizacji sektora płatności.


Dritan Abazovic ujawnił, że drugiego dnia spotkał się z kilkoma członkami kierownictwa Ripple, w tym z CEO Bradem Garlinghouse’em i wiceprezesem ds. zaangażowania w banki centralne Jamesem Wallisem.

Premier zapowiedział, że zamierza rozwijać infrastrukturę płatniczą i rozwiązania płatności cyfrowych w kraju. Władze Czarnogóry, we współpracy z Ripple, rozpoczęły pilotażowy projekt mający na celu stworzenie stablecoina powiązanego z euro.

Mimo że Czarnogóra nie należy do Unii Europejskiej, ten mały południowo-wschodni kraj europejski używa euro, ponieważ w 2002 roku przyjął je jako walutę narodową, aby uchronić się przed hiperinflacją.

Inne kraje

Ripple współpracuje również z innymi państwami nad płatnościami krypto. W grudniu władze Republiki Palau ogłosiły uruchomienie wspieranego w dolarach amerykańskich projektu stablecoina. XRP, kryptowaluta Ripple, jest aktywnie wykorzystywana do dokonywania płatności międzynarodowych za pośrednictwem usługi On-Demand Liquidity (ODL).

Pomimo rosnących wpływów Ripple za oceanem, na działalność firmy cieniem położyły się trwające od około dwóch lat batalie sądowe z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Zarząd Ripple nie zgadza się z opinią regulatora, że XRP jest niezarejestrowanym papierem wartościowym i ma nadzieję, że postępowanie zakończy się w tym roku.

xrp ripplereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.